Najnowsze wiadomości

28 listopada 2023 14:13

Nie musisz się tłumaczyć z wydatkówJest kilka istotnych różnic pomiędzy pożyczką i kredytem. Większość kredytów trzeba wydać na konkretny, ustalony z bankiem, cel, wykazując się nierzadko fakturami przy rozliczeniu. Również często, by uzyskać kredyt potrzebny jest biznes-plan. Natomiast w przypadku pożyczki nie musisz tłumaczyć się z tego, na jaki cel ją zaciągasz. Na dodatek pożyczka nie musi być finansowa - przecież pożyczać można również przedmioty. Na dodatek obecnie pożyczkodawcy prześcigają się w pomysłach, by zdobyć klienta, wprowadzając choćby pierwsze (niewielkie) pożyczki za darmo albo pożyczki "chwilowki".

Pożyczkodawcy proponują wiele udogodnień

W ostatnich latach firmy pożyczkowe oferują mnóstwo udogodnień w pozyskiwaniu pożyczek, nawet dla przedsiębiorców. A bywa to bardzo istotne, choćby w aspekcie utrzymania stabilności finansowej firmy, albo przy niespodziewanej konieczności zapłacenia pilnego zobowiązania.

Pożyczek dla przedsiębiorców udzielają również banki i to nawet w kwotach do 2 000 000 złotych. Wśród ofert bankowych można znaleźć taką, która proponuje nawet do 250 000 złotych bez zabezpieczenia i bez prowizji za udzielenie pożyczki oraz rozpatrzenie wniosku. Również nierzadko klient ma swobodę w podejmowaniu decyzji - w jakim okresie pożyczkę spłaci, na przykład 2 000 000 przez dziesięć lat.

Uproszczone procedury w udzielaniu pożyczek dla firm

Jeszcze niedawno, by uzyskać na działalność firmy 200 000 złotych na decyzję banku trzeba było czekać tygodniami i raczej na taką kwotę prędzej dostawało się kredyt niż pożyczkę. Teraz taką kwotę pożyczki przedsiębiorca może otrzymać nawet w ciągu 48 godzin i to niekoniecznie w banku, ale również w pozabankowej firmie pożyczkowej, np. w Iwoca.pl.  Wstępną decyzję o udzieleniu pożyczki otrzymuje się online. Możliwy (również online) jest bezpośredni kontakt z konsultantem.  

Wiarygodność firm pozabankowych

Część firm pożyczkowych udziela przedsiębiorcom pożyczek w niemałych kwotach bez BIK, dla początkujących nawet bez ZUS i US. Bywa, że respektowane są dochody nie ewidencjonowane. Klient nie musi się martwić o to, że wysokość ewentualnych opłat może być nieprzewidywalna w dłuższej perspektywie, ponieważ od 11 marca 2016 roku wszystko zostało uregulowane prawnie i nowa ustawa reguluje maksymalne koszty (wraz z oprocentowaniem) udzielania pożyczek. Ponadto stworzono takie kryteria funkcjonowania pożyczkowych firm pozabankowych, że trudno jest podważyć wiarygodność tych, które obecnie funkcjonują na rynku.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)