Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:22

Czym obdarować gości weselnych?W dniu ślubu to Młoda Para jest w centrum wydarzeń i z reguły to właśnie na niej skupia się wzrok gości weselnych. Para młoda jest obdarowywana prezentami od zaproszonych gości i choć jak wiadomo jest to tradycja to niedawno pojawiała się zupełnie nowa, by obdarowywać gości weselnych prezentami. Ten jakże miły gest jest wyrazem wdzięczności dla przybyłych na ceremonię, a małe upominki pomogą w wyróżnieniu gości i sprawią, że zostanie to dobrze odebrane, a nasza pamięć o przybyłych zostanie z pewnością doceniona.


Znaczenie tego by docenić przybyłych na wesele wręczając im upominki ma swoje tradycje we Włoszech i stamtąd przybyło do nas. To piękny gest, a podziękowania dla gości weselnych informują o ich znaczeniu dla nas podczas całej uroczystości, a co ważniejsze sprawią radość zarówno gościom, jak i gospodarzom.


Podziękować za przybycie można na wiele sposobów. Przyjęty jest zwyczaj obdarowywania ich małymi upominkami, a nie wiąże się także z dużymi kosztami. Zazwyczaj nic drogiego. Taki prezent kładziemy obok nakrycia gościa. Mogą to być słodkie czekoladki np. belgijskie lub też ciastka z kremem. Wybór jest doprawdy ogromny i wszystko zależy tu od naszych indywidualnych preferencji i wyboru co do sposobu podziękowania gościom za przybycie. Obecnie preferowane są słodkości, elegancko zapakowane w papier ozdobny nadadzą charakteru i powagi takiemu prostemu gestowi. Całość można schować w przyozdobionym pudełeczku na słodkości. Pudełka np w kształcie serca, można udekorować imiennie naklejkami. Wygląda to schludnie, praktycznie i pasuje do ceremonii zaślubin.
Każdy ślub to wielu gości, o których należy pamiętać. Nie inaczej jest z kwestią obdarowywania prezentami. Obok słodkości, dobrym zwyczajem jest obdarzać gości buteleczkami z alkoholem. Małe, bardzo poręczne i w dobrym guście, wraz z ozdobną etykietą zostaną dobrze odebrane jako upominek za przybycie. Ważne jest jednak by podczas decydowania się na ten właśnie sposób na okazanie wdzięczności nie popełnić gafy i pamiętać o tym, że wśród nich mogą być osoby stroniące od alkoholu, a także dzieci.


Skoro już mowa o dzieciach to i o nich należałoby zapamiętać. Dzieci jak wiadomo potrzebują ruchu i lubią zabawę, a to nie zawsze idzie w parze z oficjalnym charakterem zaślubin. Także w dobrym guście jest by i o nich na ten czas nie zapominać. Dzieci pozostawione same sobie mogą czasem coś zbroić. Nie grozi nam to jednak, gdy podziękujemy im wręczając bańki mydlane. Puszczanie baniek to świetna zabawa, same w sobie dają mnóstwo radości i przywodzą wspomnienia z czasów dzieciństwa, a podczas zdjęć dodają nieco unikatowości fotografiom. Dla samych maluchów będą niezapomnianym prezentem.
Jeśli ktoś stroni od alkoholu to innym rozwiązaniem jest upominek w postaci herbaty. Sypana wraz z niepowtarzalnym zapachem to niesamowity upominek. Pięknie opakowana, zawinięta w woreczek na sznurku wraz z dodatkową etykietą imienną pozostawi po sobie niezatarte wspomnienie ceremonii ślubnej jak i spokojnych chwil relaksu i odprężenia w gronie najbliższych.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)