Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 7:32

Profesjonalne pranie krzeseł z dojazdem do lokalizacjiJesteś przedsiębiorcą? Jeżeli tak to czystość zapewne jest dla Ciebie bardzo istotna. Twoi klienci, którzy odwiedzają biuro, zwracają uwagę na każdy szczegół. Brudna tapicerka meblowa zdecydowanie nie jest czymś, co pozytywnie wpłynie na waszą współpracę. Twoi kontrahenci oczekują od Ciebie, że będziesz perfekcyjny w każdym calu. Możesz to osiągnąć z pomocą profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje pranie narożników oraz krzeseł metodą ekstrakcyjną.

Ręczne pranie tapicerki krzeseł jest bardzo uciążliwe. Co gorsze, nie pozwala również usunąć większości zanieczyszczeń, które gromadzą się w głębokich warstwach materiału. To właśnie tam, znajdują się zbite zabrudzenie, które bardzo ciężko jest usunąć. Domowe metody polegające na zastosowaniu ogólnodostępnych środków czystości zazwyczaj nie pozwalają dotrzeć tak głęboko.

Fachowe czyszczenie krzeseł wykonywane przez specjalistów

Każdy z nas zabrudził kiedyś tapicerkę meblową. Zazwyczaj dzieje się to niespodziewanie. Wystarczy chwila nieuwagi, a na materiale pojawi się trudne do usunięcia przebarwienie. Jeżeli zbagatelizujemy ten problem, to może się okazać, że nasza tkanina zostanie oszpecona na stałe. Rodzi to wiele problemów. Wymiana całego mebla, a nawet wyłącznie obicia jest bardzo drogie.

Dlatego, jeżeli na Twojej tkaninie użytkowej pojawi się trudna do wybawienia plama np. po winie, skontaktuj się z profesjonalną firmą. Tutaj przykładowa oferta prania krzeseł dla mieszkańców dzielnicy Gocław: https://edompranie.pl/pranie-tapicerki-kanap-goclaw/. Odpowiednio przeszkolony pracownik zjawi się pod Twoim domem lub biurem i przeprowadzi pranie metodą ekstrakcyjną. Jest to sposób, który znacznie zwiększa szansę na usunięcie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Pamiętaj jednak, że żadna metoda nie daje 100% skuteczności. Wiele zależy od materiału oraz okoliczności powstawania plamy.

Usługa czyszczenia mobilnego krok po kroku

Po przyjeździe pracownik rozpocznie cały proces od rozpoznania materiału. Jest to bardzo istotne, ponieważ sekret skuteczności całego procesu leży w odpowiednim dobraniu detergentów. Dobiera się je na podstawie tkaniny, z której wykonana jest tapicerka. Odpowiedni wybór chroni również materiał przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Następnym krokiem jest dokładne odkurzanie. W ten sposób możemy usunąć zalegające pomiędzy włóknami okruchy, piasek czy włosy. Ten rodzaj zanieczyszczeń określamy mianem suchych zabrudzeń. Są one niebezpieczne dla tkaniny, ponieważ przyspieszają proces przecierania się materiału.

Po odkurzaniu pora na zastosowanie środków chemicznych. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wykorzystuje się odplamiacze. Są to detergenty o wysokiej skuteczności przeznaczone do usuwania najbardziej uporczywych zanieczyszczeń. Ze względu na swoje właściwości nanoszone są wyłącznie na powierzchnię plamy.

Do czyszczenia całości tapicerki wykorzystuje się środki, które nie zagrażają tkaninie. Wnikają one w strukturę materiału i ułatwiają wybawianie głęboko zalegającego brudu. Przy pomocy zaawansowanych ekstraktorów ciśnieniowych oraz wydajnych odkurzaczy piorących czyszczenie krzeseł lub innych mebli tapicerowanych przebiega bardzo sprawnie.

Skuteczne pranie krzeseł – korzyści dla zdrowia

Po zakończonym procesie prania metodą ekstrakcyjną tkanina jest lekko wilgotna. Wynika to z tego, że metoda ekstrakcyjna jest sposobem prania na mokro. Podczas ostatniej fazy procesu nadmiar wilgoci jest odessany, jednak nie ma fizycznej możliwości na całkowite pozbycie się wody z tkaniny. Możesz znacznie skrócić czas schnięcia tapicerki, jeżeli zdecydujesz się na zamówienie usługi w okresie letnim lub wiosennym, gdy panują wysokie temperatury.

Warto zamawiać nowoczesne pranie krzeseł, ponieważ jest to skuteczny sposób na wyeliminowanie drobnoustrojów, które znajdują się w materiale. Bakterie oraz roztocza mogą bardzo źle wypływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Szczególnie dotkliwie mogą się o tym przekonać alergicy. Fachowa usługa to świetny sposób na poprawienie warunków życia domowników lub pracowników. Przełoży się to na wyższą jakość wypoczynku oraz poprawę wydajności. Opcja zalecana jest zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)