Najnowsze wiadomości

7 grudnia 2022 18:02

Kupujesz pastę polerską? Nie popełnij błędu i wybierz odpowiednią!Jeszcze kilkanaście lat temu samochód był swego rodzaju rarytasem, na który mogli sobie pozwolić tylko nieliczni. Z czasem stał się podstawowym środkiem transportu dla milionów ludzi na całym świecie. Dzisiaj wiele mówi się o szkodliwości tych pojazdów, zwłaszcza z powodu zanieczyszczeń wydobywających się do atmosfery, jednak niewiele osób może wyobrazić sobie życie bez przysłowiowych czterech kółek. Niezliczone ilości ludzi podróżują samochodami do pracy, na wycieczki, odwożą dzieci do szkoły, jadą po zakupy itp.

Dla wielu, mieszkających z dala od większych miast, wśród lasów, gór byłoby wręcz niemożliwym żyć w takich okolicach, nie mając do dyspozycji auta. Producenci pojazdów prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych nowinek technicznych, związanych z samochodami. Dzisiaj standardem są układy ABS, ESP, duża ilość poduszek powietrznych, a także kurtyn, klimatyzacja, czujniki parkowania, tempomat itd. Można powiedzieć, że auto stało się nieodłącznym elementem naszego życia. Czasem są one nawet traktowane jako „członkowie rodziny”. A skoro nimi są, to i należy o się nimi odpowiednio opiekować. I tutaj pojawia się nurtujące wielu kierowców pytanie - jak prawidłowo dbać o swój samochód? Co należy robić koniecznie, a czego unikać?

 O czym nie wolno zapomnieć? 

Na pewno pierwszą czynnością, jaka jest konieczna w przypadku dbania o auto są regularne przeglądy i wizyty u mechaników. Oczywiście, nie są one obowiązkowe (z wyjątkiem przeglądu rejestracyjnego), nie trzeba robić ich często, ale gdy pojawiają się dziwne odgłosy dobiegające z wnętrza pojazdu lub zauważymy, że auto zachowuje się dziwnie, lepiej zasięgnąć porady fachowca. Zdarza się, że usterka może się pogłębiać i doprowadzić do zupełnego zepsucia konkretnej części lub całego układu. Dlatego w takich przypadkach zawsze warto trzymać rękę na pulsie.

Pasty polerskie - kup w sklepie Motogo


Oczywiście, zdarzają się awarie, które możemy usunąć sami, takie jak: wymiana żarówki, zmiana opony, czy też piór wycieraczek itd. Ważne jest to, aby regularnie zwracać uwagę na stan techniczny pojazdu, bo wówczas możemy być przekonani o swoim bezpieczeństwie podczas małych i dużych podróży, a także o „bezpieczeństwie” naszego portfela.
Kosmetyka to jedna z najważniejszych czynności, która zaliczana jest do pielęgnacji auta. Samochód ma to do siebie, że potrafi się ubrudzić. Nie zawsze jest to jego i nasza wina. Czasem zdarza się, że po prostu trzeba przejechać przez błotnistą drogę, prowadzi się w miesiącach, gdy na ulicach zalega błoto pośniegowe, albo musimy trzymać samochód przy ruchliwej ulicy, przez co błyskawicznie będzie on zakurzony. Dlatego, gdy tylko nasz pojazd robi się niezbyt przyjemny dla oka (a chyba większość kierowców woli poruszać się czystymi samochodami) od razu zabieramy się za czyszczenie auta.

pasty polerskie

Czyszczenie samochodu 

Chcemy usunąć z auta brud - i zaczyna się standardowa procedura. Najpierw bierzemy się za odkurzanie. Specjalnie przygotowanym do tego urządzeniem czyścimy każdy zakątek samochodu. Jeśli ktoś ma welurowe dywaniki, wówczas też często się je trzepie. Potem przychodzi czas na spłukiwanie brudu i kurzu. W dzisiejszych czasach znaczna większość właścicieli pojazdów jeździ na myjnie. Najlepszym wyborem wydaje się być myjnia ręczna, ale również można skorzystać z myjni bezdotykowej, czy mniej już popularnych myjni automatycznych. Dokładne szorowanie, a potem spłukiwanie brudu to połowa sukcesu. To również dzięki temu zabrudzone auto odzyskuje znakomity wygląd.
Jednak na tym sprawa się nie kończy - oczywiście można jedynie wysuszyć pojazd i ruszyć w dalszą drogę, ale przecież zależy nam na jego konserwacji. I dlatego lepiej skupić się na kolejnych czynnościach takich jak woskowanie lub likwidowanie małych rysek powstałych na karoserii. Skupmy się jednak na tej drugiej czynności - najczęściej używa się do niej past polerskich. Czym są i w czym jeszcze pomagają?

 O pastach polerskich

Pasty polerskie to bardzo skuteczne produkty, dzięki którym nasz samochód będzie wyglądał jak nowy. Wnikają one bowiem w drobne rysy znajdujące się na lakierze i pozwalają je wyeliminować. Z reguły robi się to w ten sposób, iż okrężnymi ruchami, przy pomocy wilgotnej szmatki nakłada się pastę na uszkodzone miejsce, a gdy ulegnie ona zaschnięciu, delikatnie poleruje się to miejsce padem polerskim, albo gąbką (bardziej twardą jeśli lakier jest bardziej zużyty, miękką jeśli jest w dobrym stanie). Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że auto trzeba dokładnie wysuszyć i aby nie używać pasty wraz z innymi środkami, bo może mieć to przykre konsekwencje dla naszego samochodu.
Pasty polerskie jest to obecnie bardzo popularny produkt, który można dostać niemal w każdym sklepie motoryzacyjnym. Ich najbardziej znani producenci to Poorboy, Meguiar's czy Menzerna. Pasty dzielą się na produkty o średniej mocy ściernej i lekko ściernej. Istnieją również pasty o dużej mocy, jednak jeśli polerujemy auto sami, we własnym zakresie, najlepiej zrobić to przy pomocy dwóch pierwszych rodzajów past. Aktualnie bardzo dużo właścicieli aut sięga po produkty AIO czyli 3w1. Jest to nic innego jak połączenie mleczka czyszczącego lakier, pasty polerskiej, a także wosku. Jego użycie jest najprostsze, najszybsze i dzięki niemu będziemy mogli osiągnąć zadowalające efekty. Dzięki takiej pielęgnacji auto z pewnością będzie prezentowało się znakomicie i będzie cieszyło oko nie tylko właściciela, ale i wszystkich tych osób, które będą nim podróżować.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)