Najnowsze wiadomości

7 czerwca 2023 17:11

Futra polerskie: rodzaje i zastosowanie.W obecnych czasach nie takie łatwe jest utrzymanie powłoki lakieru samochodowego w idealnym stanie. Do problemów z karoserią przyczyniają się duże ilości słońca, zmienne temperatury, mróz, jak i także inne dosyć niekorzystne warunku atmosferyczne. Wśród największych wrogów musimy wymienić wiek pojazdy, który także ma znaczący wpływ na wygląd naszego samochodu. Świetnym środkiem, który radzi sobie doskonale z drobnymi zarysowaniami, zadrapaniami czy też zmatowieniem naszego lakieru jest proces, którym jest polerowanie samochodu. Aby było dobrze wykonane, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie środki oraz akcesoria.

Futra polerskie w autodetailingu: rodzaje

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy się skupić na akcesoriach jakimi są futra polerskie. Są one dostępne w przeróżnym przedziale cenowym. Pomiędzy sobą różnią się głównie przeznaczeniem, jak i także parametrami technicznymi. Najpopularniejsze są te, które mają średnicę 80 milimetrów, 125 milimetrów oraz 150 milimetrów. Możemy je dostać od wielu znanych oraz także cenionych producentów w Polsce oraz na rynku europejskim czy też światowym.

Jakie są rodzaje futer polerskich? Niektóre futra polerskie zapina się na rzep do specjalnego urządzenia. Dzięki dokładnemu zamocowaniu uzyskujemy pewność, że się nie odepną i nie spadną z narzędzia podczas pracy. Zapewni to z kolei komfort maksymalny polerowania samochodu. Do tego sprawi, że jego karoseria lakierowana zostanie pozbawiona większości zarysowań, rys czy też innych mikrouszkodzeń. Do wyboru kupującego są zawsze dwa główne rodzaje futer polerskich. Są to futra polerskie twarde oraz miękkie.

Futra polerskie twarde są o wiele bardziej agresywne. Usuniemy dzięki z nim nawet spore defekty karoserii samochodowej. Zastosowanie materiału specjalnego pozwala na prowadzenie swobodne pasa, a do tego ułatwia znacznie jego amortyzację. Większość polerskich futer wykonana została z wełny wysokogatunkowej. Jednak na rynku znajdziemy takie wykonane z tworzywa LCW. Jest to tworzywo, które łączy w sobie piankę najwyższej jakości z warstwą wełny o dosyć krótkim włosiu. Dzięki takowej kombinacji materiałów uzyskane polerskie futro zapobiega doskonale powstawaniu ciepła, a do tego pomaga w zwalczaniu mechanicznych mikrouszkodzeń oraz śladów, które powstały na skutek tarcia karoserii papierem wodnym ściernym, przygotowując samochodowy lakier do kolejnych pielęgnacyjnych zabiegów oraz także do zabiegów zabezpieczających samochód.

Drugi rodzaj futer polerskich, to futra polerskie miękkie. Jest to idealne rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie maksymalnego błysku samochodowej karoserii. Mówi się na nie pady miękkie. Charakteryzują się tym, że potrafią zwalczyć małe rysy oraz także mikrouszkodzenia, bez potrzeby interwencji agresywnej w sam stan lakieru pojazdu. Tego typu produkty zostały wykonane z materiałów przyjemnych, miękkich oraz oczywiście wykonanych z najwyższej jakości.

futro polerskie

Futra polerskie: zastosowanie

Futra polerskie, w porównaniu do gąbek polerskich, dają znacznie mocniejsze efekty. Zapewniają tym samym większą wydajność polerski. Ich zastosowanie przyspiesza znacznie pracę, jednak z uwagi na to, że wykazują one działanie bardziej agresywne na polerowaną powłokę, wymagają one dosyć sporej wprawy. Z tego właśnie względu zalecane są dla osób ze znacznie większym doświadczeniem w lakierniczych praca. Futra polerskie stosuje się najczęściej do samochodowej karoserii. Możemy czyścić nimi także powierzchnie chromowane, plastikowe czy też powierzchnie aluminiowe.

Futra polerskie także redukują wszelkie ślady polerowania. Nie pozostawiają smug. Dlatego też sprawdzają się wręcz rewelacyjnie przy usuwaniu dosyć niewielkich skaz oraz przerysowań. Sporą zaletą jest także możliwość ich samodzielnego stosowania. Mowa tutaj o paście polerskiej czy też mleczku grubościernym. Jeśli się je razem zastosuje z mechaniczną polerką, to sprawdzą się nawet przy korekcie lakieru w przypadku defektów oraz głębokich rys, nawet przy karoseriach starszych, gdy są już twarde i zniszczone, to nie stwarzają przy tym żadnego ryzyka przypalenia powierzchni obrabianej.

Jak widać futra polerskie dają nam szerokie pole do popisu. Jest to produkt, który warto wykorzystywać. Dzięki niemu oraz innym produktom całkowicie odmienimy nasz pojazd.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)