Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:39

Jaką pralkę kupić do domu?Zakup nowej pralki wydaje się bardzo prostą sprawą. Idziemy do sklepu i kupujemy. Gotowe. Może tak wyglądało to 20 lat temu. Dziś zakup pralki nie jest już taką łatwą sprawą. Z jednej strony pralki mają coraz nowsze technologie i systemy a z drugiej każdy z nas jest inny, na co innego zwraca uwagę i czego innego potrzebuje. Do tego dziś wchodząc do sklepu nie wybieramy z pośród 5 modeli a raczej z pośród 50. Przy czym każda pralka wygląda porządnie a sprzedawcy kusza promocjami. Co zatem wybrać? Jaką pralkę kupić do domu? Postaramy się podpowiedzieć. 

  1. Czego ja oczekuję od pralki? 
  2. Gabaryty pralki 
  3. Wielkość wsadu 

Czego ja oczekuję od pralki? 

Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać wybierając pralkę to to, że warto odłożyć na bok emocje. Zakup pod ich wpływem czasem jest zakupem udanym, ale - powiedzmy sobie szczerze - na pewno nie przemyślanym. Promocję to też nie najlepszy czynnik, który powinien decydować o tym jaka pralkę kupimy. Oczywiście, cena ma znaczenie, ale promocji cenowych warto szukać dopiero kiedy określimy czego potrzebujemy. No właśnie, określenie naszych potrzeb w kontekście wyboru pralki to bardzo ważna sprawa. Zastanów się nad tym, ile osób liczy twoja rodzina, jak często pierzesz, gdzie pralka będzie stała, czy ma mieć jakiś konkretne funkcję, których potrzebujesz a nawet czego nie wymagasz od pralki i co będzie jej zbędną funkcją, za którą i tak zapłacisz. Dopiero po określeniu takich podstaw rozpocznij poszukiwania. Mówiąc o zakupie pralki do domu warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów które nam w tym pomogą. Warto zapoznać się z tym artykułem - https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaka-pralke-kupic-do-domu.bhtml - który jest swoistym poradnikiem w całości poświęconym tematowi wyboru pralki do domu. My zastanowimy się dziś nad dwoma ogólnymi, ale bardzo ważnymi sprawami, które mogą być zasadnicze przy wyborze odpowiedniego modelu: gabarytami pralki oraz wielkością jej załadunku. 

Gabaryty pralki 

Gabaryty pralki to bardzo ważna sprawa. Może się bowiem okazać, że wybierzemy pralkę ze świetnymi opcjami i dobrą ceną, która...nie wejdzie nam do łazienki. Taki problem szczególnie dotyczy osób mieszkających w bloku i mających małe łazienki. Pamiętajmy, że pralka ładowana od przodu prawie zawsze ma 60 cm szerokości, 85 cm wysokości i jedynie jej głębokość może być różna od 33 – 60 cm. Natomiast tak zwane pralki top, czyli ładowane od góry mają wymiary 40 cm szerokości, 85 cm wysokości i 60 cm głębokości. 

Wielkość wsadu 

To drugi ważny czynnik, na który powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze pralki. Zastanówmy się, jak często robimy pranie i ile tego prania średnio jest. Może warto nową pralkę kupić z większym wsadem niż miała ta, która służyła nam ostatnio? Pamiętajmy, że często większy wsad to więcej plusów. Pralki są teraz dużo ekonomiczniejsze niż były kiedyś a do tego mają wbudowaną wagę wkładową, czyli system, który waży pranie i w zależności od tej wagi dobiera ilość wody. Innymi słowy, jeśli do pralki mającej 8 kg załadunku, włożymy 5 kg prania to pralka i tak pobierze tyle wody, ile pobrałaby pralka z wsadem maksymalnym 5 kg. Zatem koszt prania jest identyczny, a kiedy będzie potrzeba uprać duży koc albo pościel, nie będziemy musieli się zastanawiać czy przypadkiem nie przeładujemy pralki. 

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)