Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 7:02

Węgiel aktywnyWbrew pozorom węgiel aktywny w niczym nie przypomina znanych nam brył z kopalni. Używany do leczenia, może zapobiec chorobom, będąc w postaci filtrów.

Co to jest filtr węglowy

Na pytanie „co to jest filtr węglowy” możemy odpowiedzieć w kilku zdaniach: że jest to filtr mający za zadanie powstrzymać takie czynniki jak dym, czy smog. Że możemy stosować go przy filtracji wody, dzięki czemu pozbędziemy się z niej niechcianych substancji, szkodzącym naszemu zdrowiu. Ogólnie stosowanie filtru węglowego to sposób na pozbycie się z powietrza/wody szkodliwych dla ludzi alergenów/nieprzyjemnych zapachów/posmaku w wodzie/szkodliwych czynników w niej występujących.

Inną odpowiedzią na pytanie „co to jest filtr węglowy” możemy odpowiedzieć: filtr w postaci gąbki, mający formę kasetową bądź okrągłą, zależnie od miejsca, w jakim ma być zastosowana. Przepuszczone powietrze/woda przez tego rodzaju filtr pozostawia na nim szkodliwe dla zdrowia bakterie i pyłki, co daje poczucie większego komfortu.

Co daje węgiel aktywny w filtrze

Kolejnym pytaniem, jakie możemy zadać, jest „co daje węgiel aktywny w filtrze”. Otóż, jak było już wspominane, filtr z węglem aktywnym ma za zadanie zadbać o nasze zdrowie, powstrzymując przed dostaniem się do wnętrza naszego ciała szkodliwych pyłków/bakterii/substancji. Wiąże się to z zastosowaniem aktywnego węgla w leczeniu takich rzeczy jak np. biegunka, choć to zaledwie początek jego właściwości leczniczych.

Innym przykładem na „co daje węgiel aktywny w filtrze” jest jego zastosowanie w filtracji wody. Dzięki dwom podstawowym metodom, czyli „absorpcji” i „redukcji katalitycznej” węgiel aktywny jest w stanie przyciągnąć do siebie szkodliwe jony zawarte w wodzie. Jony są naładowane negatywnie – aktywny węgiel posiada za to czynnik dodatni, co umożliwia mu usunięcie ich przez absorpcję, by na końcu odkazić poprzez redukcję katalityczną.

Węgiel aktywny, a „węgiel”

Należy pamiętać, by nie mylić węgla opałowego z tym używanym w filtracji. Węgiel aktywny jest dużo szerzej stosowany i przede wszystkim korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Artykuł partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)