Najnowsze wiadomości

7 czerwca 2023 17:23

Chemia i kosmetyki do samochodu, które warto kupićPrzygotowanie samochodu do zimy rozpoczynać można odpowiednio wcześniej, gdy temperatura nie spadnie jeszcze poniżej zera stopni. Prawidłowa konserwacja ważnych elementów oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków będzie gwarantować nam zminimalizowanie skutków tej pory, która dla kierowców nie jest sprzyjająca i trzeba będzie ją jakoś przetrwać. Mamy kilka ciekawych preparatów samochodowych, które na okres zimowy warto będzie kupić. 

Silikon do uszczelek

W okresie zimowym uszczelki tak jak inne gumowe elementy narażone będą na różnorakie uszkodzenia. Będzie to związane z niską temperaturą w czasie której guma będzie się również robiła twarda i bardziej wrażliwa na pękanie. Jeśli samochód nie będzie przez nas garażowany to po opadach deszczu ze śniegiem możemy mieć problem z dostaniem się do wnętrza. Próba otwarcia siłą najczęściej będzie niszczyć uszczelkę i będzie trzeba ją wymienić Może to nas kosztować nawet kilkaset złotych. Zdecydowanie tańszy będzie więc silikon do uszczelek, który wyeliminuje takie problemy albo je zminimalizuje. Najlepiej wybierać produkty w sprayu, ponieważ będzie można je dość łatwo aplikować i docierać będą w trudno dostępne miejsca. W czasie konserwacji trzeba również zadbać o uszczelkę w bagażniku. 

Rekomendujemy: autokosmetyki.edu.pl

Odmrażacz do szyb

Marznący deszcz ze śniegiem potrafi skutecznie pokryć powierzchnię szyb grubą warstwą lodu. Najbardziej popularnym sposobem na usunięcie będzie skrobaczka, niektórzy kierowcy zaskoczeni przez zimę będą wykorzystywać również inne ostre przedmioty, jednak takie działanie może spowodować, że pojawią się liczne rysy, będzie poważne uszkodzenie na szybie. To niebezpieczne, szczególnie na szybie przedniej z czujnikiem deszczu czy podgrzewaniem. Może się bowiem okazać, że jej wymiana kosztować będzie kilka tysięcy złotych. 

kosmetyki samochodowe

Preparaty do konserwacji zamków

Teoretycznie większość aut ma obecnie zamek centralny, który ułatwia zamykanie i otwieranie, gdy jednak będzie awaria trzeba skorzystać z kluczyka i normalnego zamka a z nim może być problem, gdy nie będziemy go regularnie kontrolować. Dlatego należy mieć pod ręką preparat smarujący. 

Płyn do szyb zapobiegający parowaniu

Parowanie szyby będzie w stanie zdenerwować praktycznie każdego nawet najbardziej cierpliwego kierowcę. Wydaje się więc, że będzie trzeba postawić na płyn, który zapobiega parowaniu. Będzie to rzeczywiście świetna, praktyczna propozycja, która doskonale się sprawdzi. Zaraz po włączeniu nawiewu szyba będzie czysta

Płyn do spryskiwaczy

Wiele osób będzie oczywiście uważać, że płyn do spryskiwaczy nie ważne jaki, ważne by był a tak nie jest. To jaki mamy płyn będzie bardzo ważny. Trzeba zdecydować się na dobrą jakość preparatu, jeśli liczymy na to, że nasze szyby będą bez smug. Marketowe płyny tego nie zagwarantują, mogą również stać się niebezpieczne dla naszej karoserii, ponieważ będą żrące.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)