Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:05

5 najpopularniejszych narzędzi motocyklowychSamodzielna naprawa motocykla nie tylko jest możliwa we własnym warsztacie i dosyć prosta do wykonania, ale również pozwala na generowanie oszczędności. Posiadacz takiego pojazdu może wykonać wiele czynności w przydomowym warsztacie jak na przykład wymiana oleju, opon, łańcucha czy smarowanie. Należy jedynie posiadać pewne podstawowe narzędzia motocyklowe i przygotować przestrzeń do pracy przy maszynie. Odpowiednie narzędzia pozwolą na przeprowadzenie szybkich i sprawnych prac naprawczych i konserwacyjnych motoru.

Jakie narzędzia do motocykla do własnego użytku?

1. Zestaw kluczy

Klucze są niezbędnym i podstawowym elementem wyposażenia przydomowego warsztatu. Przydadzą się zarówno klucze płaskie, jak i te nasadowe, bez nich serwis motocykla nie byłby możliwy. Dobrze jest zainwestować w specjalny zestaw kluczy do motocykli, dzięki niemu wykona się wszelkie niezbędne prace przy maszynie. Potrzebny jest między innymi klucz do świec, który okaże się potrzebny, aby rozwiązać problem z odpalaniem czy niepalącym na jeden gar motocyklem. Należy dobrać właściwy klucz do odkręcania świecy i oczywiście mieć świecę zapasową.

2. Szczypce, kombinerki, cęgi

Narzędzia motocyklowe, jakie warto posiadać na własny użytek to także wszelakiej maści szczypce czy kombinerki. Warto mieć te uniwersalne, gdyż przydadzą się w wielu przypadkach, jednakże najlepiej posiadać parę różnych szczypiec o odmiennych wielkościach. Dzięki temu żadne naprawy nie będą stanowiły wyzwania.

3. Zakuwarka

Częstą czynnością, jaką muszą wykonywać posiadacze motocykla, jest wymiana łańcucha. Nie jest ona wcale taka prosta, aczkolwiek wystarczy odpowiednia wiedza, aby sobie z nią poradzić. Do tego zadania sprawdzi się zakuwarka. To narzędzie pozwoli na prawidłowy montaż łańcucha. W sytuacji, kiedy maszyna ma wał kardana czy pas napędowy wówczas okaże się ona zbędna.

4. Podnośnik motocyklowy

Niektóre naprawy pomimo tego, że posiada się różne narzędzia motocyklowe, nie byłyby możliwe bez podnośnika. Niezwykle potrzebne urządzenie, którego jest bogaty wybór na rynku. Można zakupić zarówno te specjalistyczne dedykowane danej marce motocykli, jak i proste i uniwersalne, pasujące do większości maszyn. Najchętniej wybierane są zwłaszcza te uniwersalne. Wśród droższych modeli zalicza się te pneumatyczne, które po wsunięciu pod ramę maszyny z łatwością podnoszą nawet duże pojazdy, przy zachowaniu ich stabilności. Przy zakupie podnośnika motocyklowego warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on specjalny certyfikat. Na rynku znajdują się też komplety podnośników, czyli przód i tył czy też pojedyncze podnośniki mocowane z przodu, pod lagi albo z tyłu na wahaczu. Wybór jest kwestią indywidualną, aczkolwiek dobrze jest wybrać produkt od renomowanej marki, wysokiej jakości i solidny, który posłuży w warsztacie przez wiele lat.

5. Multimetr

Urządzenie służące do pomiaru napięcia prądu stałego oraz zmiennego. Dobre urządzenie pozwala także na pomiar oporności i poboru. Niezbędne narzędzie w każdym amatorskim warsztacie. Często podczas napraw motoru przydaje się również szczelinomierz czy mikrometr.

rozebrany motocykl w warsztacie

Narzędzia motocyklowe w warsztacie

Jeżeli zależy nam na tym, aby samodzielnie naprawiać maszynę, mamy warsztat i chcemy wykonywać proste prace serwisowe, musimy wyposażyć go o odpowiednie narzędzia motocyklowe. Bez nich wiele czynności byłoby niemożliwych. Warto sprawdzić ofertę narzedzi motocyklowych na https://www.narzedzia-esklep.pl/narzedzia-do-motocykli-c313. Warto też wybierać wysokiej jakości narzędzia ręczne oraz pneumatyczne i wytrzymałe podnośniki. Jedynie dobrej jakości sprzęt pozwoli nam na bezproblemową pracę, która będzie również dla nas bezpieczna. Aby wszystko znalazło swoje miejsce w garażu, dobrze jest zainwestować również w skrzynki warsztatowe. Nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Z tego względu należy zainwestować także w odzież ochronną, która zabezpieczany nas przed szkodliwymi płynami oraz mechanizmami. Podczas doboru podnośnika motocyklowego warto zwrócić uwagę na jego udźwig, który musi być dobrany pod masę motocyklu. Odpowiednie wyposażenie domowego warsztatu i odzież ochronna pozwoli nam pracować nad maszyną w idealnej pozycji, bez obawy o uszkodzenie czy zabrudzenie motocykla, ale także siebie. Dobrej jakości narzędzia motocyklowe wykonywane są z odpornych materiałów, które nie będą się zbyt szybko zużywać, przez co posłużą nam przez długi czas.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)