Jak biegać, aby nie nabawić się kontuzji?
28 kwi 2016 - Sport
8 października 2024 11:00
Kancelarie prawne Gdynia zajmują się obecnie wieloma zagadnieniami, w tym tematem badań Due Diligence prawne.
Due diligence prawne to – mówiąc w skrócie – badanie mające na celu określić kondycję finansową danej firmy. Dzięki due diligence jesteśmy w stanie szczegółowo ocenić aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa i wskazać istniejące bądź potencjalne ryzyko, jakie ze sobą niesie.
Dobra kancelaria prawna due diligence posiada bardzo szeroki zakres wiedzy, między innymi w wykonywaniu audytów kadrowych, które mają na celu upewnić się, że prowadzona dokumentacja kadrowa nie posiada błędów albo niepotrzebnych uchybień.
Due diligence prawne obejmuje audyty kadrowe, które możemy dodatkowo poszerzyć o:
Wiele kancelarii prawnych Gdynia, poza due diligence prawnym, zajmuje się też due diligence spółki, który trochę różni się od poprzednika.
Jeśli chodzi o due diligence spółki, to podobnie jak due diligence prawne, najczęściej jest wykonywane przez inwestora przed podjęciem decyzji na temat wejścia kapitałowego w interesy danej firmy. Dzięki due diligence możemy określić czy się to nam będzie opłacać, czy nie i jakie ryzyko wiąże się z taką a nie inną decyzją.
Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów badań due diligence:
Każda odmiana badania może trwać od tygodnia do nawet kilku miesięcy, dlatego warto jest uzbroić się w cierpliwość.
Inna sprawą jest pytanie „kiedy warto zrobić audyt due diligence”, choć odpowiedź na to pytanie nie występuje w jednej formie. Najlepszym czasem do podjęcia tego rodzaju działań jest z pewnością czas sprzedaży przedsiębiorstwa, sprzedaży akcji lub udziałów, czy okres połączenia spółek kapitałowych.
Napisać, że Badanie Due Diligence wcale nie musi być trudne. Istnieje na rynku polskie narzędzie do due diligence online, dzięki któremu badanie zostanie wykonane szybko, wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie, z zachowaniem kontroli nad przepływem danych.
Artykuł partnera
© Copyright nixpol.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Komentarze (0)