Najnowsze wiadomości

28 listopada 2023 13:18

Jakie samochody używane sprzedajemy i kupujemy najczęściej?Polacy w większości przypadków decydują się na używane samochody. Kupujemy je głównie ze względu na niższe ceny, ponieważ nie każdy z nas może pozwolić sobie finansowo na zakup pojazdu z salonu. Jakie auta cieszą się największą popularnością na portalach ogłoszeniowych i w komisach?

Co miesiąc na portalach pozwalających na wystawianie ogłoszeń z samochodami pojawia się około 150-170 tysięcy ogłoszeń. To ogromna liczba, dlatego też wtedy, gdy zamierza się kupić auto z drugiej ręki, jest w czym przebierać. Do dyspozycji są pojazdy rodzinne, miejskie i kompaktowe, dostawcze, luksusowe limuzyny. Dzisiaj to zarówno auta pochodzące ze sprzedaży krajowej, jak i zagranicznej – sprowadzane z Niemiec, Holandii, Anglii oraz innych krajów.

Najbardziej popularne auta w serwisach ogłoszeniowych to między innymi Opel Astra, Volkswagen Passat, Volkswagen Golf, BMW 3, Audi A4, dużym powodzeniem cieszy się też używane auta z gwarancją marki Ford, na przykład Ford Focus, Ford Mondeo, ponadto takie modele jak Opel Vectra, Opel Corsa i Audi A6.

Średnia cena używanego samochodu to około 22 tysięcy złotych. Średni wiek to z kolei około 10 lat, dlatego też Polacy decydują się w większości przypadków na kupienie starszych samochodów. Oczywiście, są także oferty, które pozwalają na zakupienie auta poniżej 5 tysięcy złotych, które także cieszą się dużym zainteresowaniem.

Przy poszukiwaniach używanego samochodu trzeba jednak mieć się na baczności. Dlaczego? Ponieważ wśród bezpiecznych ofert natknąć można się również na te auta, które w ogóle nie powinny trafić do sprzedaży, na przykład samochody powypadkowe, po zalaniach, auta składane z kilku różnych modeli, które stwarzają zagrożenie dla kierowcy, pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Aby nie dać się nabrać na takie właśnie oferty, najlepiej kupować od sprawdzonych sprzedawców, a nawet wtedy nie rezygnować z dokładnego sprawdzenia pojazdu, najlepiej ze specjalistą w tej dziedzinie. Można szukać też pojazdów w salonach dealerskich, które także oferują je na sprzedaż i często nawet z gwarancją.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)