Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 5:30

Czy warto zainwestować w uchwyt magnetyczny do telefonu?W dzisiejszych czasach telefony są dla ludzi jak trzecia ręka. Większość, nie jest w stanie wyobrazić sobie nawet dnia bez niego. Niestety są to urządzenia podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Zabrudzone porty czy głośniki, pęknięta szybka, uszkodzone przyciski, przepełniona pamięć, to tylko kilka przykładów problemów, z którymi przychodzi borykać się właścicielom smartfonów. Szczęśliwie wśród tych wszystkich okropności, są też dobre rzeczy. Ludzka potrzeba ułatwiania sobie życia, zaowocowała wieloma niesamowitymi rozwiązaniami, uprzyjemniającymi korzystanie z elektronicznego przyjaciela. Jednym z nich jest uchwyt magnetyczny do telefonu . Czym jest? Jak z niego korzystać? Ile kosztuje? Te i inne pytania, zostaną wyjaśnione w artykule.

Kiedy warto zainwestować w uchwyt magnetyczny do telefonu?

Obsługa telefonu w samochodzie to dość niebezpieczny proceder, w szczególności, jeżeli auto jest w ruchu. Dodatkowo, użytkowanie smartfona w aucie, w szczególności rozmowa podczas jazdy, jest wykroczeniem! Są jednak momenty, że użycie telefonu jest konieczne, np. ważny telefon od szefa, potrzeba użycia nawigacji, czy zmiana muzyki. By zaradzić takim problemom, człowiek wymyślił zestawy głośnomówiące oraz uchwyty magnetyczne na telefon. Przyglądając się tym drugim urządzeniom oraz biorąc pod uwagę pytanie z nagłówka, można stwierdzić kilka faktów. W uchwyt warto zainwestować, jeżeli mamy tendencję do częstego korzystania z telefonu podczas jazdy. Zastąpi on rękę, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Po drugie, sama wygoda użytkownika ma tu znaczenie, ponieważ nie trzeba trzymać już zgiętej ręki z telefonem, dlatego, że uchwyt jest idealnym zamiennikiem, który można zamontować w dowolnym miejscu w samochodzie. Na dodatek, warto wiedzieć, że nie jest to drogie akcesorium.

Uchwyt na telefon do samochodu

Czym charakteryzuje się uchwyt magnetyczny?

Jest to akcesorium, które ma dość prostą zasadę działania. W przeciwieństwie do standardowego uchwytu do telefonu, w którym smartfon utrzymują specjalne ramiona, w uchwycie magnetycznym, tych ramion nie uświadczymy. W omawianym uchwycie rolę chwytaka pełni zwykły magnes. Najnowsze telefony posiadają technologię pozwalającą na oddziaływanie z tym magnesem, natomiast producenci uchwytów idąc na rękę właścicielom różnych telefonów, dołączają do swojego produktu metalową płytkę. Umiejscowiona na tyle telefonu, poprzez przylepienie lub włożenie pod etui, przyciąga się z magnesem. Nie należy obawiać się, że magnes uszkodzi delikatne elementy telefonu, których działanie bazuje głównie na magnetyzmie i przewodzeniu, ponieważ magnesy używane w uchwytach są zbyt słabe, by ich wpływ na smartfon był odczuwalny dla urządzenia.

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Dobrze by było, gdyby uchwyt magnetyczny na telefon charakteryzował się ergonomiczną budową oraz wyszukanym stylem wykonania. Powinien być skonstruowany z lekkich, wysokiej jakości materiałów, które jednocześnie powinny cechować się wytrzymałością na wstrząsy, których w samochodzie nie brakuje. Sposób jego montażu i demontażu, nie powinien być też uciążliwy i skomplikowany dla użytkownika. Ze względu na fakt, że uchwyty posiadają różne sposoby montażu, których jest bardzo wiele, podstawowym czynnikiem decydującym za danym modelem, powinna być decyzja, gdzie gadżet zostanie umiejscowiony. Na przykład, akcesorium do telefonu można zamontować na szybie, za pomocą przyssawki, jest możliwość zainstalować go do kratek nawiewu lub na wejściu płyty CD, przy pomocy zacisków i wysięgników. Wybór w tym przypadku zależy tylko i wyłącznie od kupującego. Najważniejsze jest, by uchwyt magnetyczny do telefonu był stabilny i uniwersalny, czyli pasujący do wielu różnych modeli telefonów.

Gdzie można kupić uchwyt magnetyczny?

Nie jest to produkt z metali szlachetnych, jego produkcja nie należy do limitowanych, dlatego, też nie ma powodów do obaw, jeżeli chodzi o dostępność tego gadżetu w sklepach. Uchwyt magnetyczny do telefonu można znaleźć w wielu sklepach, w szczególności tych o charakterze motoryzacyjnym, ale bardzo często pojawiają się też w sklepach elektronicznych, komputerowych oraz wielobranżowych. Najprostszym, a jednocześnie najwydajniejszym sposobem, jest zakup uchwytu w sklepie internetowym. Co prawda, nie będzie można zobaczyć produktu na żywo przed zakupem, lecz zazwyczaj sklepy internetowe zezwalają na zwrot nieudanego zakupu, jednocześnie dając nieporównywalną ilość możliwych modeli do wyboru. Dodatkowo, ceny w internecie, zazwyczaj są przystępniejsze, niż te w sklepach stacjonarnych, a koszty wysyłki bardzo często, niskie, a nawet, darmowe.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)