Najnowsze wiadomości

24 marca 2023 17:09

Powłoka kwarcowa, ceramiczna i hydrofobowaPowłoki ceramiczne i kwarcowe to najpewniejszy sposób zabezpieczenia zewnętrznych części auta. Stosuje się jedynie najlepsze produkty. Aby wybrać te najlepsze, selekcjonuje się je na podstawie dziesiątków testów. Powłoki te mają trwałość nawet do 30000KM/24miesięcy. Firmy detailingowe używają wyspecjalizowanych produktów służących do zabezpieczania felg, tworzyw sztucznych czy szyb.

Podstawową zaletą powłok kwarcowych jest ich doskonała zdolność do odpychania zanieczyszczeń, a także zdolność samooczyszczania. Sprawia to, że samochód znacznie wolniej się brudzi, a pielęgnacja karoserii jest łatwiejsza i tańsza. Zwrócić trzeba uwagę, że pomad 90% defektów na lakierze powstaje w czasie mycia auta w niewłaściwy sposób, zmniejszenie częstotliwości mycia auta zmniejsza też ryzyko jego uszkodzenia. 

 

 

Powłoki kwarcowe bywają nazywane ceramicznymi. Nie jest to ścisłe, jednak obie nazwy są właściwie. Obie grupy produktów są powłokami opartymi na SiO2, czyli dwutlenku krzemu, a jedynie  różni je jedynie typ reakcji chemicznych zachodzących na powierzchni lakieru.

Powłoki kwarcowe są całkowicie odporne na środki chemiczne i detergenty o PH 2 do 11. Nie są usuwane podczas mycia auta, co czyni je atrakcyjniejszymi od wosków.

Powłoki te to jedyne produkty służące do zabezpieczenia lakieru, których grubość można zmierzyć. Utworzona przez nie powłoka na powierzchni lakieru jest niesamowicie odporna i mocna, dużo twardsza nawet od najwyższej klasy lakierów.

powłoka caramiczna

Powłoki te są odporne nawet na zimowe płyny do spryskiwaczy.

Są odporne na wysokie temperatury oraz substancje żrące. Pozwala to na skuteczne zabezpieczenie felg, również w autach ze sportowymi układami hamulcowymi. Powłoka kwarcowa zapewnia znakomitą łatwość oczyszczania kół po długich trasach czy wypadach na tor.

Zabieg nakładania powłoki kwarcowej stawia bardzo wysokie wymagania w kwestii przygotowania pojazdu. Aby powłoka prawidłowo związała się z powierzchnią lakieru, musi ona być pozbawiona rys i idealnie odtłuszczona.

Sprawdź również: Spa samochodowe - co warto wiedzieć o powłokach ceramicznych? >>

PROCES NAKŁADANIA OMAWIANYCH POWŁOK TO MIĘDZY INNYMI:

- Zabezpieczenia lakieru fabrycznie nowego auta powłoką kwarcową, które obejmuje idealne przygotowanie powierzchni lakieru i zabezpieczenie auta wraz ze wszystkimi detalami - szybami, felgami itd. 

- Jako opcja bardziej zaawansowana - podczas renowacji auta w miejsce wosku naturalnego. Cena aplikacji powłoki jest ustalana indywidualnie i stanowi dodatek do bazowej ceny wybranej usługi (np. korekta lakieru, Mini Detail czy Connoisseur).

Nakładanie powłoki kwarcowej jest usługą podczas której stosowane są produkty najwyższej klasy. Dzięki temu samochody pokryte powłoką kwarcową są w mniejszym stopniu narażone na powstawanie nowych defektów lakieru, brudzą się znacznie wolniej, dzięki czemu możliwe jest rzadsze ich mycie, zawsze obarczone ryzykiem uszkodzenia. Zastosowanie powłoki kwarcowej znacznie ułatwia pielęgnację auta. Dzięki niej poprawne mycie jest łatwiejsze i szybsze.

Powłoki hydrofobowe - ochrona samochodu

Firmy zajmujące się detalingiem posiadają w ofercie kompleksowe usługi czyszczenia i zabezpieczania nadwozia samochodu najskuteczniejszymi środkami. Powłoki hydrofobowe zwiększają twardość lakieru dzięki nanocząsteczkom, które po nałożeniu zamieniają się w ciało stałe. Zmniejsza się w ten sposób ryzyko uszkodzenia karoserii. Powłoki kwarcowe nakłada się na nowe samochody lub na dobrze przygotowane pod względem lakierniczym auta używane.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)