Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 6:24

Jakie jabłka nadają się do wyciskarek wolnoobrotowych?Domowe soki są bogate w witaminy i mogą być świetnym uzupełnieniem diety. Pijąc je regularnie, dostarczysz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jest to szczególnie ważne, gdy nie mamy czasu lub motywacji, aby jeść wystarczająco dużo warzyw i owoców. Soki mogą pomóc Ci szybko uzupełnić tę różnicę.

Soki jabłkowe są jednym z najbardziej lubianych smaków dla domowych soków. Przyjrzyjmy się najlepszym odmianom. Pomoże nam to zdecydować, które jabłka są najlepsze dla wyciskarek wolnoobrotowych, a które lepiej sprawdzą się w wyciskarkach.

Wyciskanie soków w domu - czy to się opłaca?

Osoby, które dbają o swoją dietę i prowadzą zdrowy tryb życia, pokochają domowe soki. To sposób na zadbanie o prawidłowe odżywianie i wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia.

Soki robione w domu mogą być szybkim sposobem na przyswojenie witamin, szczególnie dla osób zapracowanych, które nie mają czasu ani energii na codzienne przygotowywanie zdrowych posiłków. Szklanka soku może uzupełnić wszelkie witaminy i składniki odżywcze, które zostały utracone z Twojej miski lub talerza.

Jakby tego było mało, soki przygotowywane w domu pozwalają nam kontrolować jakość składników. Możemy wybrać składniki, których używamy, a także możemy zadbać o jakość produktów, z których korzystamy. Wiemy też, że soki robione w domu nie zawierają żadnych słodzików ani konserwantów.

Jest to szczególnie ważne, gdy przygotowujemy zdrowe napoje dla dzieci.

Domowe soki mogą mieć niepowtarzalny smak! To, jak przygotowujemy soki, może mieć wpływ na jakość końcowego soku. Mamy tu na myśli niepowtarzalny smak, ale to nie wszystko. Różne narzędzia do soków pozwolą uzyskać napoje o różnej konsystencji. Możemy więc wybrać ten, który odpowiada naszym gustom.

Przewaga soku z jabłek nad sokiem pomarańczowym

Jeśli zapytasz ludzi o ich ulubiony sok, większość odpowie sokiem pomarańczowym. Jednak druga osoba prawdopodobnie wybierze sok jabłkowy. Ten ostatni ma wiele istotnych zalet, które warto rozważyć, zwłaszcza jeśli chodzi o robienie soków w domu.

Dlaczego powinieneś postawić na sok jabłkowy?

 • Można go zrobić w wyciskarce lub wolnowarze.
 • Smak każdego jabłka będzie się różnił w zależności od jego odmiany. Zmieniając odmiany możemy sprawić, że sok będzie nieco bardziej aromatyczny.
 • Świetnie komponuje się z innymi owocami, takimi jak porzeczki czy brzoskwinie.

Dlatego do przygotowania soku z jabłek dobrze jest użyć wyciskarki wolnoobrotowej.

Wyciskarka wolnoobrotowa na całe owoce

Dlaczego warto wybrać wyciskarkę wolnoobrotową?

Posiadanie odpowiedniego sprzętu jest bardzo ważne, jeśli decydujemy się na przygotowywanie soków w domu. Wyciskarki wolnoobrotowe od wielu lat zastępują domowe sokowirówki. Mają one unikalną konstrukcję i mechanizm pracy. Jednak największą zaletą jest technologia przygotowania soku. Dzięki temu można zachować najcenniejsze składniki odżywcze w owocach.

Wyciskarka do jabłek to świetne narzędzie, które warto mieć w swojej kuchni, jeśli chcemy robić soki w domu.

 • Dzięki niej możesz robić naturalnie mętne soki bogate w smak
 • Pozwala na robienie soków z wielu owoców jednocześnie
 • Unikalna zasada działania wyciskarki, polegająca na miażdżeniu miąższu, sprawia, że w soku nie brakuje ważnych składników odżywczych
 • Cichsza od sokowirówki
 • Możemy zrobić sok z miękkich owoców i warzyw liściastych
 • Można wykorzystać do zrobienia domowego masła orzechowego, odżywek dla dzieci i sorbetów.

Jak widać, korzyści z używania wyciskarek jest wiele, a to tylko częściowa lista. To właśnie wyciskarki, które zyskują na popularności są zaskakujące. Sokowirówki te stają się również bardziej przystępne cenowo.

Możesz zrobić pyszny sok jabłkowy, używając wyciskarki. Zapoznaj się z różnymi odmianami jabłek, aby zapewnić sobie odpowiedni smak! Sprawdź: Wyciskarka do jabłek na hurompolska.pl.

Jakie odmiany jabłek można wycisnąć w wyciskarce wolnoobrotowej?

Istnieje wiele odmian jabłek. Często przy zakupie tych owoców kierujemy się naszymi preferencjami co do chrupkości czy smaku. Podobnie jest z sokiem: również możemy wybierać spośród różnych odmian, w zależności od tego, jak będą one wykorzystywane w naszych wyciskarkach.

Na jakie odmiany warto postawić? Dobrze sprawdzają się tutaj zarówno odmiany zimowe, jak i jesienne. Warto też zdecydować, jaki rodzaj soku preferujemy: słodki czy słodki i cierpki: to pomoże w podjęciu decyzji, jakie odmiany wybrać.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w słodkie soki takie jak:

 • Ligol
 • Golden Delicious
 • Szampan

Jeśli wolisz soki, które mają w sobie nutę kwasowości, powinieneś rozważyć te odmiany:

 • Cortland
 • Jonagold
 • Gloster
 • Gala
 • Macintosh

Niektóre odmiany soków będą gęstsze niż inne, zwłaszcza jeśli używasz wyciskarki wolnoobrotowej. Soki Jonagold i Cortland powinny być unikane, jeśli wolisz swoje soki cieńsze.

Domowe soki jabłkowe mogą być smakołykiem i bombą odżywczą. Możesz również mieszać jabłka z innymi owocami i robić soki w wolnoobrotowej wyciskarce.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)