Najnowsze wiadomości

14 kwietnia 2024 1:18

Teczki skórzane – jak wybrać właściwą?teczki skórzane

Teczka lub aktówka na przestrzeni lat stały się nieodzownym elementem eleganckiego stroju. Często to właśnie po niej można określić przynależność do sektora zawodowego. Odpowiednio dobrana, dobrze wykonana aktówka skórzana może znacznie podnieść atrakcyjność ubioru. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając model dla siebie?

Materiał wykonania

Przyjmuje się, że najlepszej jakości teczki i aktówki są wykonane z bydlęcej skóry. Ten wytrzymał, szlachetny i bardzo wysokiej jakości materiał wyróżnia się na pierwszy rzut oka. To dzięki niemu teczka wygląda tak elegancko. Skóry licowe charakteryzują się rozmaitymi odcieniami.

Polecamy: teczkiskorzane.com.pl

Kolor i fason – damski, męski, neutralny?

Kobiety noszą dziś teczki i aktówki tak samo, jak mężczyźni. Co więcej, zaciera się różnica pomiędzy produktami „typowo męskimi” i „typowo damskimi”. Te drugie są jednak w dalszym ciągu nieco ciekawsze, miewają niecodzienne kolory i ozdobne okucia. Męskie i neutralne modele charakteryzują się raczej gamą kolorów od czerni po jasne brązy, a także prostym, klasycznym krojem.

Nie tylko elegancja

W pracy oprócz wyglądu niezwykle ważna jest też funkcjonalność przedmiotu. Oczywiście, odpowiednie ubranie potrafi zdziałać cuda i znacząco wpływa na wizerunek osoby, jednak w życiu zawodowym liczy się codzienna wygoda. Wysokiej klasy teczka nie tylko dobrze wygląda, ale i jest pakowna, poręczna, wytrzymała. Mieści dziś nie tylko dokumenty, telefon i drobiazgi, ale i laptopa. Posiada osobny pasek, który umożliwia wygodne noszenie jej na ramieniu. Pozwala też na łatwy dostęp do wszelkich potrzebnych w danym momencie przedmiotów – przekopywanie teczki do dna w poszukiwaniu długopisu dla kontrahenta jest nie tylko niewygodne, ale też niezbyt eleganckie.

Czym więc należy się kierować kupując teczkę lub aktówkę dla siebie? Na pewno nie kompromisem pomiędzy wygodą a wyglądem. Bez trudu można kupić teczkę, która spełnia i jedno, i drugie kryterium. Warto postawić na skórę bydlęcą, choć coraz częściej produkuje się syntetyczne skóry o równie dobrych właściwościach. Elegancki krój i kolor powinien być w miarę stonowany i pasować do wielu wariantów ubioru.

 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)