Najnowsze wiadomości

28 listopada 2023 14:14

Pierścionek z brylantem - tylko dla wyjątkowej kobietyJesteś przekonany, że wybrana przez Ciebie kobieta jest tą jedyną i chcesz spędzić z nią całe życie? Gdy mijasz wystawy sklepów jubilerskich, zatrzymujesz się i zastanawiasz, który pierścionek pasowałby najbardziej do ukochanej? Nie pozostaje Ci nic innego, jak przygotować piękne oświadczyny. Perfekcyjny pierścionek zaręczynowy, pomoże Ci uczynić ten moment niepowtarzalnym. Na pewno słyszałeś, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety.

Jaki pierścionek wybrać na oświadczyny?

Należy pamiętać, że pierścionek zaręczynowy nie jest kolejnym nabytkiem do szkatułki z biżuterią. Jego zakup jest nie lada wyzwaniem dla mężczyzny, ponieważ istnieje ryzyko, że nie trafi on w gust ukochanej. Obdarowana nim kobieta, będzie go nosić na palcu serdecznym przez całe życie, dlatego powinien być unikalny i uniwersalny zarazem - wyjątkowy, ale pasujący do każdej sytuacji i stylizacji.

Pierścionek zaręczynowy - złoto czy srebro?

Pierścionek zaręczynowy jest preludium do Waszej wiecznej miłości, pamiątką która będzie Wam przypominać ten cudowny moment, gdy zostało wypowiedziane pierwsze "tak". Dlatego musi być on wykonany z trwałych kruszców, które przetrwają próbę czasu. Wiadomo, że złoto jest ponadczasowe: możemy skusić się na jego różne warianty: klasyczne żółte lub z domieszką innych metali, dzięki czemu uzyskamy nietuzinkowy kolor, np. szlachetny biały czy różowy w stylu vintage. Niezależnie czy zdecydujemy się na pierścionek złoty, srebrny, platynowy czy inny, to brylant będzie idealnym dopełnieniem każdego z nich.

Pierścionek z brylantem

Kiedy zaczęto obdarowywać przyszłe panny młode pierścionkami z brylantami? Pierwsze zaręczyny z tym drogocennym kamieniem odbyły się w czasach Renesansu, gdy Maksymilian I Habsburg poprosił o rękę Marię Burgundzką. Od tamtej pory brylanty zakrólowały w arystokratycznym świecie. Diamenty są niesamowicie trwałe, a ich blask może przyćmić jedynie uroda przyszłej panny młodej.

Ile kosztuje pierścionek z brylantem?

Diamenty od wieków są najbardziej klasycznym i typowym dla zaręczyn wyborem. Nie mają sobie równych, chociaż inne kamienie szlachetne próbują z nimi konkurować. Dlaczego są tak pożądane i popularne w pierścionkach na zaręczyny? Brylanty należą do najdroższych kamieni szlachetnych. A wiadomo, że dla zakochanego mężczyzny cena nie gra roli i będzie chciał pokazać ukochanej, że stać go na najdroższy gest. Wybierając pierścionek z brylantem, mężczyzna musi mieć na względzie: karat (czyli masę diamentu), szlif, czystość i barwę, przy czym najcenniejsze są kamienie o barwie D (bezbarwne).

Pierścionek zaręczynowy - na którym palcu go nosić?

Dlaczego właściwie pierścionek zaręczynowy powinno się nosić na palcu serdecznym? Tradycja ta ma swoje korzenie już w starożytności. Otóż przez palec serdeczny przebiega legendarna żyła, prowadząca prosto do serca - Vena Amoris. Jak się okazuje, droga miłości wcale nie prowadzi tylko przez żołądek do serca. 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)