Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 6:07

WoW Classic - Najbardziej efektywny poradnik levelowania wojownikaBycie jednym z mieczem (i tarczą) wymaga w World of Warcraft w wersji Classic dużego zaangażowania. W tym poradniku WoW Classic Warrior Leveling Guide przeistoczysz się z giermka w legendarnego wojownika. Przede wszystkim klasa ta jest sama w sobie zabawna i posiada jedyną w swoim rodzaju mechanikę gry. Z jednej strony, zamiast many masz pasek Rage. Ten rodzaj "zasobu" napełnia się, gdy otrzymasz trochę obrażeń od przeciwnika.

Po drugie, klasa Wojownika jest jedyną dostępną dla wszystkich ras WoW Classic (w tej chwili). Masz więc możliwość wyboru od Gnoma do Trolla i pokazać swoją furię na każdym kroku. Do wyboru tej klasy potrzeba jednak trochę cierpliwości i znajomości gry. Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na brak niektórych aspektów zmieniających grę w niektórych rozszerzeniach, zawsze czujesz, że czegoś brakuje.

Ale kiedy osiągniesz najwyższy poziom (60) i zbierzesz wystarczająco dużo wyposażenia, aby być użytecznym w lochach lub raidach, bycie Wojownikiem jest zabawne. W tej wersji World of Warcraft, możesz stać się jednym z tarczą i tankować wszystkie obrażenia swojej grupy. Jednocześnie możesz całkowicie zmienić swój build i stać się maniakiem, który tnie wszystko, co napotka na swojej drodze.

Przewodnik Poziomowania Wojownika

Zanim będziemy kontynuować, musisz wybrać, jaki build Wojownika chcesz stworzyć. Kuszące może być nauczenie się wszystkiego, co zobaczysz, ale wymaga to dużo złota za każdą umiejętność. Dlatego możesz skończyć z niedokończonym buildem i zmniejszyć szanse na zdobycie Mount (niektórzy gracze decydują się na zakup WoW Classic Gold, aby to zrobić). W WoW Classic Warrior Leveling Guide możesz zdecydować się na naukę Tankowania (Protection) lub na DPS Warrior (Arms lub Fury). Niezależnie od wyboru, każdy z nich ma swoje zalety i słabości.

Po pierwsze, jeśli zdecydujesz się na Wojownika Tanka, sprawy mogą potoczyć się nieco wolniej. Mimo, że możesz użyć tarczy, aby zniszczyć każdego Caster'a, będziesz miał mniej sposobów, aby zyskać zdrowie w walce. Ponadto, Wojownik ma wiele sposobów, aby wskoczyć przed każde spotkanie, ale brakuje mu środków bezpieczeństwa, aby się wycofać. Co warte podkreślenia, obrażenia jako Tank nie są tak spektakularne.

Po drugie, build DPS (Damage Per Second - obrażenia na sekundę) zadaje ogromne obrażenia każdemu zagrożeniu, które możesz znaleźć. W związku z tym, możesz z łatwością stawić czoła pojedynczemu celowi, ale jeśli masz wiele modów uderzających w Ciebie jednocześnie, może to być śmiertelne.  Dodatkowo, nie masz żadnych narzędzi do radzenia sobie z casterami na wczesnych poziomach twojej podróży. Przede wszystkim pamiętaj, że musisz znosić obrażenia, aby zwiększyć pasek Rage, a czasami możesz zginąć, jeśli będziesz nieostrożny.

Jak już pewnie się domyślasz, będziesz potrzebował towarzystwa, aby płynnie rozwijać swoją postać. Nawet z jednym uzdrowicielem możesz znieść więcej obrażeń i z łatwością rzucać swoje umiejętności. Jeśli jesteś Tankiem grupy, zawsze masz możliwość korzystania z tarczy i broni do wyboru. Z kolei jeśli chcesz zadawać obrażenia, możesz wybrać pomiędzy bronią dwuręczną i dwuręczną i wybrać to, co pasuje do Twojego stylu gry.

Sprawdź: WoW Token Buying and Selling Guide

WoW Classic poradnik wojownika

WoW Classic Drogi Levelowania

Jak już zapewne wiesz, zdobywanie poziomów w WoW Classic bywa czasem uciążliwe. Po pierwsze, podczas wykonywania questów brakuje Ci czasem oznaczeń na mapie. W rezultacie możesz spędzić dużo czasu nie wiedząc, gdzie znajdują się cele. Co więcej, możesz ukończyć zadania w danej strefie, ale nadal mieć wrażenie, że nie zdobywasz wystarczająco dużo doświadczenia. Dlatego też będziesz musiał zabijać losowe moby (potwory) do czasu, aż będziesz mógł wyruszyć do wyższych miejsc.

Nie ma znaczenia, jaką rasę lub frakcję wybierzesz. Aby zdobyć poziom Wojownika, musisz wykonać misje startowe i zdobyć pierwsze punkty doświadczenia. Dodatkowo, najlepiej będzie, jeśli będziesz kontynuował questy i ukończysz najbliższe mapy. Gdy osiągniesz poziom 30, możesz zdecydować się na przejście do spornych stref w Azeroth. Przechodząc przez Thousand Needles/Stranglethorn Vale, Badlands/Tanaris i kończąc pomiędzy Eastern Plaguelands/Winterspring. 

Niezależnie od tego, którą trasę wybierzesz, pamiętaj, aby sprawdzić wymagania co do poziomu, zanim przeniesiesz się do nowego obszaru. Jeśli jakiś losowy mob zabije Cię niemal natychmiast, będziesz musiał się wycofać i zdobyć więcej poziomów na poprzedniej mapie.

Zalecenia dotyczące levelowania

  • Szybko odblokuj prędkość wierzchowca: Będziesz potrzebował dodatkowej prędkości, aby szybko przemieszczać się między mapami i zadaniami. Ponadto, będziesz musiał odwiedzić wiele miejsc w Azeroth, a chodzenie sprawia, że ciężko jest uzyskać dobre tempo.
  • Naucz się questów klasowych: Kiedy osiągniesz określone poziomy (na przykład poziom 10 i 30), aby uzyskać nowe zdolności, które będziesz mógł wykorzystać w swojej podróży. Przede wszystkim, te nowe narzędzia dają Ci wiele korzyści dla Twojej klasy.
  • Wybieranie profesji: Idealnie jest używać Inżynierii, aby poruszać się po Azeroth z większą ilością narzędzi w swoim arsenale. Dodatkowo możesz wybrać kombinację Kowalstwo/Mynkownictwo, aby dodać lepszą zbroję lub broń. Co więcej, możesz zdobyć przydatne mikstury dzięki Alchemii i leczyć się, jeśli sprawy przybiorą zły obrót.
  • Odwiedź kilka Lochów: Ponieważ znalezienie grupy do każdego lochu w WoW Classic jest nieco skomplikowane, wejście do niego może zająć trochę czasu. W związku z tym używaj różnych kanałów czatu, aby znaleźć ewentualnych sojuszników. Jeśli nic nie wydaje się jasne, powinieneś kontynuować quest/zabijanie grind.
  • Wybór najlepszej broni: Istnieje wiele umiejętności, które dają Ci przewagę nad niektórymi rodzajami broni. Jeśli znajdziesz jakiś typ, który Ci odpowiada, trzymaj się go przez najbliższy czas. W rezultacie, będziesz miał więcej zabawy z robienia Wojownika, którego wybierzesz.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)