Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 15:25

Nowoczesne chłodnictwo przemysłowe - jak rozwija się ta branża?Wiele branż na świecie znalazło rozwiązania dzięki chłodnictwu przemysłowemu. Choć zwykle kojarzymy ją z chłodniami i mrożeniem, ma ona wiele innych rozwiązań, które mają na celu zapewnienie najlepszych warunków do przechowywania towarów i przeprowadzania konkretnych procesów przemysłowych. Chłodnictwo przemysłowe obejmuje systemy stosowane w budownictwie komercyjnym i użytkowym. Branża chłodnicza stale się rozwija ze względu na szeroką gamę zastosowań i nowe technologie, które są opracowywane. Co ciągły rozwój branży oznacza dla użytkowników i klientów systemów chłodniczych?

Nowe typy urządzeń chłodniczych

Niewiele osób pamięta dziś lodówki absorpcyjne, czyli pierwsze lodówki elektryczne. Choć w niektórych zastosowaniach są one nadal używane, wolimy korzystać z agregatów sprężarkowych. Wynika to z większej wydajności układu chłodniczego. Ciągły rozwój technologii chłodniczej sprawia, że niegdyś rewolucyjne rozwiązania coraz szybciej stają się przestarzałe i są zastępowane nowymi, bardziej wydajnymi lub zajmującymi mniej miejsca systemami. Inwestorów mogą drażnić te ciągłe zmiany, zwłaszcza jeśli producenci zbyt szybko wycofują z rynku części i komponenty do poprzednich rozwiązań. Zmusza to klientów do wymiany systemów chłodniczych na nowsze.

Chłodnictwo przemysłowe - nowe rozwiązania i nowe możliwości

Ciągły rozwój branży chłodnictwa przemysłowego stwarza nowe możliwości, które przekładają się na możliwość dostarczania rozwiązań wcześniej nieosiągalnych. Modułowe agregaty chłodnicze są jednymi z najbardziej popularnych. Ich konstrukcja pozwala na montaż komór chłodniczych w niemal każdym obiekcie. Konstrukcja poszczególnych modułów, oraz trzymający je razem system zamknięć, zapewnia wysoki poziom szczelności komory chłodniczej. Dzięki temu jej eksploatacja jest bardziej opłacalna. Poszczególne elementy można również wymieniać. Korzystanie z pomieszczeń chłodniczych jest bezpieczniejsze dzięki drzwiom, które posiadają bezpieczne zamki. Większy komfort użytkowania zapewnia również sterowanie automatyczne.

Sprężarka Turbocor

Przyszłość chłodnictwa przemysłowego

Chłodnictwo przemysłowe, podobnie jak inne gałęzie przemysłu, coraz bardziej skupia się na rozwiązaniach przyjaznych dla środowiska. Należą do nich rozwiązania o wysokiej wydajności przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii, a także rozwiązania zasilane z odnawialnych źródeł energii. Rozwój branży uzależniony jest również od wykorzystania czynników chłodniczych. Czynniki chłodnicze stosowane w układach chłodzenia stają się coraz mniej szkodliwe dla środowiska. W przyszłości będą one zastępowane przez naturalne czynniki chłodnicze.

Danfoss Turbocor - sprężarki jutra

Sprężarka Turbocor została opracowana przez australijskich inżynierów współpracujących ze specjalistami firmy Danfoss. Sprężarka Turbocor jest rozwiązaniem zarówno dla efektu cieplarnianego, jak i rosnących cen energii. Najnowocześniejsza konstrukcja sprężarki chłodniczej to dwustopniowa odśrodkowa z wałem lewitującym w polu magnetycznym. Posiada również podwójnie pracujący wirnik.

Do jej zalet należą:

  • Całkowicie bezstopniowa regulacja wydajności chłodniczej
  • ekstremalnie niski prąd rozruchowy (ok. 2A)
  • brak układu smarowania
  • Małe wymiary i waga
  • Zintegrowany system sterowania

Dowiedz się więcej o sprężarkach Turbocor na https://energycool.pl/produkty/turbocor/

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)