Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:53

Tablet – czy kolor ma znaczenieTablet biały, czarny, srebrny – wybór jest całkiem spory. Czy kolor sprzętu ma jakiekolwiek znaczenie? Wiele osób zastanawia się nad tym podczas wizyty w sklepie ze sprzętem RTV. Czym sugerować się, oglądając tablety?

Większość osób, kupując tablet, sugeruje się przede wszystkim ich wnętrzem, a więc dobrymi parametrami, które zagwarantują, że sprzęt będzie działał tak, jak powinien, i to przez długi czas. W sklepach można jednak znaleźć urządzenia w wielu różnych kolorach. Wówczas pojawia się pytanie – czy tablet biały jest lepszy niż ten w kolorze srebrnym i czarnym? Czy kolor obudowy pełni jedynie walor estetyczny?

Tablet biały czy czarny? A może srebrny?

Bardzo często, wybierając tablety, komputery bądź inne tego typu sprzęty, kierujemy się nie tylko ich parametrami, ale i wyglądem. Do tej pory dominowały tablety czarne i srebrne (metalowe). Coraz większą popularnością zyskuje tablet biały. Okazuje się jednak, że kolor nie ma specjalnego znaczenia, jeśli chodzi o użytkowanie sprzętu. Już bardziej liczy się materiał obudowy – metalowa będzie bardziej trwała, dzięki czemu sprzęt się tak szybko nie zniszczy i nie połamie np. podczas ucisku, upadku itp. Barwa obudowy ma więc jedynie walor estetyczny.

Tablety – obudowy chroniące sprzęt w różnym kolorze

Osoby, które lubią kolorowe tablety, różne wzory na nich itp. mogą kupić obudowę na sprzęt. Trzeba jednak podczas zakupów pamiętać o dokładnych wymiarach i posiadanym modelu, by idealnie dopasować osłonkę. W sklepach ze sprzętem RTV oraz w Internecie znajdziemy całe mnóstwo różnych  osłonek – plastikowych, piankowych i innych, we wszystkich kolorach. Niektóre umożliwiają wygodne ustawienie sprzętu i dodatkowo chronią go przed czynnikami zewnętrznymi. I w ten sposób tablet biały może stać się różowy, żółty itp.

Jakie parametry są ważne w tabletach?

Kupując sprzęt, warto mieć na uwadze, by był nie tylko "ładny", ale i funkcjonalny. Dlatego bez względu na to, czy to tablet biały, czarny, srebrny, z osłonką czy bez niej – musimy patrzeć na parametry sprzętu.

Najważniejszy jest ekran. Powinien mieć dobrą rozdzielczość i wielkość, która umożliwi nam wygodne użytkowanie. Mniejsze tablety są bardziej mobilne, z kolei na większych łatwiej jest pracować.

Sercem sprzętu jest procesor. Obecnie na rynku dominują czterordzeniowe, które wypierają te dwurdzeniowe. Aczkolwiek nie tyle ilość rdzeni się liczy, ile proces technologiczny. Dobre tablety mają też wysokiej jakości układy graficzne. Należy na to zwracać uwagę szczególnie wtedy, gdy mamy zamiar korzystać ze sprzętu, by grać w wysokiej jakości gry i używać zaawansowanych aplikacji.

Mając dobry procesor, układ graficzny itp., przychodzi pora na pamięć operacyjną RAM. To ona, współgrając z jednostką centralną, zapewnia doskonałą szybkość sprzętu. Tablety z Androidem powinny mieć pamięć RAM nie mniejszą niż 1 GB, z kolei te z systemem Windows – minimum 2 GB.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)