Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:03

Telefony Xiaomi - solidne wykonanie w pakiecie z niską cenąPodchodzimy nieufnie do urządzeń, które są tańsze. Często z góry wydaje nam się, że są przez to gorsze. Nic bardziej mylnego - telefony Xiaomi udowadniają, że można połączyć dobrą jakość z niską ceną.

Coraz więcej marek pojawia się na rynku. Zasypują nas nowymi modelami nawet kilka razy w roku. Co więc jest wyjątkowego w telefonach Xiaomi, że przyciągnęły do siebie tylu zadowolonych użytkowników?

Telefony Xiaomi - nowa jakość chińskiego giganta

Firma Xiaomi rozpoczęła swoją działalność w 2010 r. Wystarczyło kilka lat, aby umocnić swoją pozycję na rynku i sprzedać miliony smartfonów.

Telefony Xiaomi przede wszystkim wyróżniają się dobrą specyfikacją w połączeniu z ciekawym designem i całkiem solidnym wykonaniem, dodatkowym atutem jest natomiast niska cena. 

Pierwszym telefonem marki Xiaomi był Mi1. Jego sprzedaż przebiła szacowania producenta i wyniosła 7 milionów egzemplarzy. Przede wszystkim użytkowników skusiło to, że telefon Xiaomi Mi1 był prawie o połowę tańszy niż konkurencyjne telefony o tej samej specyfikacji.

Z biegiem lat firma kierowała się podobną polityką. Proponowała solidne telefony, które cenowo biły konkurencję na głowę.

Telefony Xiaomi - Redmi vs. Mi?

Firma Xiaomi proponuje dwie linie telefonów Redmi i Mi. Te pierwsze są flagowymi  urządzeniami, które są nieco droższe. Nie oznacza to jednak, że produktom Redmi czegoś brakuje. Warto się im przyjrzeć, bo z roku na rok zyskują coraz większą popularność.

Telefony Xiaomi Redmi zaczęły być dostępne w  2013 r. Wyróżniało je oprogramowanie, oparte na zmodyfikowanym androidzie MIUI. Wszystkie z telefonów Redmi posiadają również możliwość dual SIM.

Jednym z najtańszych dostępnych modeli jest Xiaomi Redmi 6A, który możemy kupić już za około 380 zł. Mimo niskiej ceny nie odstaje on od konkurencyjnych telefonów. Jego 13 mpx aparat pozwala uchwycić niezapomniane chwile, a bateria posiada pokaźną objętość.

Atrakcyjnym dla użytkowników modelem jest również Xiaomi Redmi 4A. Dostępny jest od 2017 roku. Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli. Zalicza się do tańszych telefonów Xiaomi o doskonałej specyfikacji, dostać możemy go za ok. 880 zł na stronie zakupowy.expert.

Xiaomi

Telefony Xiaomi Redmi Note

Z czasem pojawiły się kolejne rozszerzenia linii Redmi. Powstały telefony Xiaomi Redmi Note. Jednym z najbardziej popularnych jest Xiaomi Redmi Note 3. Posiada skaner linii papilarnych i metalową obudowę zachowując przy tym lekkość.  Wyróżnia go również pojemność baterii, która zwiększa komfort użytkowania. Do wyboru mamy wersje o pojemności 16GB lub 32GB, co pozwala na przechowywanie ulubionej muzyki i korzystanie z wielu aplikacji.

Telefony Xiaomi - każdy znajdzie coś dla siebie

Firma tłumaczy niską ceną telefonów oszczędzaniem na dystrybucji, produkcji i marketingu. Kolejne produkty zaskakują nas nowymi rozwiązaniami, co jeszcze bardziej zachęca do ich wypróbowania.

Nie ma chyba drugiej takiej firmy, która dawałaby użytkownikom tak szeroką możliwość wyboru. Flagowe Mi, budżetowe Redmi, pozwalają dobrać telefon do naszych potrzeb. Dodatkowym atutem jest wyjątkowy design telefonów, zwłaszcza modeli linii Xiaomi Mi. Smartfony tej marki kosztują od 380 zł do 2000 zł.

Telefony Xiaomi udowadniają, że lepsza jakość nie zawsze musi iść w parze z wysoką ceną. Specyfikacja tych modeli nie ustępuje niczym konkurencji, dlatego jeśli zastanawiasz się nad telefonem, który łączy w sobie wszystkie najważniejsze cechy, a do tego nie przeraża ceną, warto zastanowić się nad tym chińskim gigantem.

Więcej na zakupowy.expert

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)