Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:21

Płynne działanie poza strefami działania różnych sieci Wi-Fi – to możliwe!Internet w smartfonie – rzecz ważna. A może nawet najważniejsza. Grunt, aby był, choćby w minimalnym zakresie, i pozwalał na robienie różnych ciekawych rzeczy w sieci. Aby nie korzystać stale z Internetu mobilnego w swoim telefonie, warto używać sieci Wi-Fi, czy to domowej, czy to dostępnej z różnych stref. Co zrobić, aby telefon nie pobierał zbyt dużej ilości energii przez cały czas, nawet gdy nie używasz Internetu?

 

O co właściwie chodzi?

W każdym smartfonie użytkownik ma do wyboru pakiet danych komórkowych, czyli swój Internet mobilny wykupiony u operatora. Może też korzystać z dostępnej sieci Wi-Fi, jeśli uda mu się znaleźć w jej zasięgu. Niektóre aplikacje, nawet gdy nie są używane lub działają tylko w tle, pobierają pewną ilość danych oraz zużywają energię. Czy lepiej łączyć się przez Wi-Fi swoim SM-G970FZKDXEO, czy też może korzystać z danych pakietowych? Zasadniczo nie ma większego znaczenia, czy używanym telefonem jest czarny Samsung Galaxy S10e 128 GB, czy któryś z modeli iPhone. Zużycie prądu i danych jest większe przy korzystaniu z danych pakietowych. Dlatego dobrze jest wyłączać je i korzystać jak najczęściej z dostępnej sieci Wi-Fi, na przykład w restauracjach, na stacjach paliw czy w pociągu.

Jak oszczędzać dane i energię?

Modele smartfonów nowej generacji, takie jak czarny Samsung Galaxy S10e 128 GB, mają pewną ciekawą funkcję – płynne działanie pomiędzy różnymi strefami Wi-Fi. Oznacza to, że producenci zauważyli problemy użytkowników i wyszli im naprzeciw. Kiedy Wi-Fi jest włączone, a smartfon nie znajduje się w zasięgu żadnej dostępnej sieci, po prostu nie pobiera danych ani nie traci energii z baterii. Tym sposobem model SM-G970FZKDXEO oraz wiele innych modeli znanych marek pozwalają użytkownikowi cieszyć się Internetem tylko wtedy, gdy ma się na to czas i ochotę, bez kontrolowania transferu danych!

Mniej prądożerny smartfon

Problemem smartfona jest bardzo często fakt, że trzeba go podłączać do ładowarki przynajmniej raz dziennie. Przy naprawdę częstym używaniu go (głównie jako medium dostępu do sieci) bateria rozładowuje się w bardzo krótkim czasie i konieczne jest ładowanie nawet dwa lub trzy razy dziennie. To zwykle dotyczy jednak tych, którzy „wiszą” na swoich smartfonach od rana do nocy, używając ich jako komputera do przeglądania stron, do grania w gry przeglądarkowe, przeglądania mediów społecznościowych, robienia zdjęć i przesyłania plików. Planując korzystanie ze swojego nowego smartfona właśnie w taki sposób, najlepiej zainwestować w porządny, oszczędny sprzęt, na przykład SM-G970FZKDXEO, który przeznaczony jest do intensywnej eksploatacji, bez kontrolowania dostępu do sieci.

Czy można radzić sobie z poborem danych bez specjalnych systemów? Oczywiście, że tak. Można też ręcznie włączać dane pakietowe i korzystać z nich, gdy nie ma dostępnej żadnej sieci. Można również włączać Wi-Fi i łączyć się z dostępnymi w okolicy routerami, a po skorzystaniu z sieci wyłączać tę opcję. Jest to jednak dość kłopotliwe – dlatego warto mieć na uwadze nowoczesne technologie w tym zakresie.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)