Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 19:55

Najlepsze na rynku soczewki miesięczne​Miesięczne soczewki kontaktowe są tymi najchętniej wybieranymi spośród wszystkich soczewek, z wielu względów, m.in. ekonomicznego czy też ekologicznego. Z tego też powodu na rynku mamy olbrzymi wybór soczewek miesięcznych, więc niektórym trudno jest wybrać te najlepsze. Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowych soczewek? Jak je dopasować indywidualnie, pod własne potrzeby? Jakie są najlepsze soczewki na rynku?

Na co zwrócić uwagę wybierając soczewki?

Wybór soczewek kontaktowych nie musi być trudny, zwłaszcza, jeśli zna się kilka podstawowych funkcji i możliwości tego produktu. Zanim jednak pochłonie was wir zakupów, warto pamiętać, by wcześniej skonsultować się ze specjalistą i wykonać badanie wzroku. Jeśli z jakiegoś powodu soczewki lub okulary, które nosiliście dotychczas przestały być wygodne lub nastąpiło pogorszenie obrazu, może to być znak postępującej wady wzroku. Pamiętajcie, by soczewek kontaktowych nie dopasowywać na własną rękę, ani tym bardziej na podstawie recepty okularowej, z prostej przyczyny – badając wzrok pod kątem noszenia soczewek wykonuje się nieco inne badania. Znając aktualny stan swojej wady refrakcji, można do woli testować przeróżne rodzaje soczewek, w tym soczewki miesięczne. Na co zwracać uwagę?

- na parametry: czyli moc soczewek. Kupujemy soczewki o takiej mocy, jaka została zalecona przez specjalistę. Dodatkowo, osoby z astygmatyzmem muszą zwrócić uwagę także na oś i cylinder, dzięki czemu noszenie soczewek jest dla nich komfortowe.

- materiał wykonania: obecnie na rynku dostępne są soczewki wykonane z dwóch rodzajów materiałów, hydrożelu i silikonu hydrożelowego. W ich obrębie występują różne tworzywa, technologie produkcyjne, a materiały mogą mieć także dodatkowe właściwości. Uważa się, że soczewki wykonane z silikonu hydrożelowego są zdrowsze dla oka (także w wypadku alergików), ale osoby uczulone na silikon bez obaw mogą sięgać po soczewki hydrożelowe. Warto pamiętać, że wszystkie soczewki dostępne na polskim rynku podlegają restrykcjom UE i są klasyfikowane jako wyrób medyczny.

- uwodnienie – od poziomu uwodnienia zależy m.in. poziom nawilżenia oka (ewentualnej suchości oka). W soczewkach hydrożelowych należy zwracać uwagę na jak najwyższy procent poziomu uwodnienia, natomiast w soczewkach silikonowo-hydrożelowych nie jest to tak istotne (inna technologia produkcji).

- tlenoprzepuszczalność – wyrażana za pomocą wartości Dk/t, oznacza możliwości przepuszczania tlenu przez soczewkę. Jest to bardzo ważne, jeśli nosicie soczewki przez kilkanaście godzin dziennie lub potrzebujecie soczewek, w których można spać i nie trzeba ich ściągać (soczewki miesięczne całodobowe).

- dodatkowe funkcje – uwagę warto zwrócić także na dodatkowe funkcje soczewki, np. na posiadanie filtru UV lub stosowanych technologiach, które wspomagają oczy przy długotrwałej pracy przed komputerem lub w suchych/klimatyzowanych pomieszczeniach. Pomocną funkcją jest także ochrona przed nadmiernym zbieraniem się naturalnych osadów białkowych na soczewce.

Które soczewki miesięczne są najlepsze na rynku?

Znając podstawowe wytyczne, jakimi warto kierować się podczas zakupów, poznajcie mały ranking soczewek miesięcznych. Zebraliśmy tu produkty, które pozytywnie wyróżniają się na rynku i są dostępne w różnych przedziałach cenowych.

- soczewki EyeLove Supreme Long-Lasting: wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego trzeciej generacji przeznaczone są do noszenia w trybie dziennym przez wiele godzin, przez co świetnie sprawdzą się osobom pracującym w systemie zmianowym lub po prostu osobom z bardzo wrażliwymi oczami. W tych soczewkach dopuszczalne są krótkie drzemki. Posiadają filtr UV, bardzo wysoką przepuszczalność tlenu dk/t: 187 i wysoki poziom uwodnienia jak na soczewki z silikonu hydrożelowego – 47%. Klienci doceniają ich wygodę i elastyczność.

- soczewki Air Optix Aqua lub Hydraglade: wykonane z silikonu hydrożelowego przeznaczone są do noszenia w trybie przedłużonym (noc i dzień) do tygodnia bez zdejmowania i nie ma to wpływu na 30 dniowy okres przydatności soczewki. Ten produkt posiada technologię wspomagającą nawilżanie oraz zapobiegającą osadzaniu się osadów białkowych.

- Soflens 59 – wykonane z hydrożelu, z wysokim poziomem uwodnienia (59%), komfortowe i budżetowe jednocześnie. Posiadają technologię UniFit, która zapewnia wygodę oraz łatwość w aplikacji.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o soczewkach kontaktowych, polecamy lekturę specjalistycznych portali (http://soczewkidlaciebie.pl/).

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)