Najnowsze wiadomości

25 maja 2024 6:32

Czy detoks wystarczy, aby pokonać alkoholizm?Nigdy nie zobaczysz rezultatów, których pragniesz, jeśli piłeś na własną rękę. Dobrym pomysłem jest nie picie napojów alkoholowych. Nawet osoby o silnej woli, które potrafią na jakiś czas przestać pić, w momencie załamania często sięgają po kolejny kieliszek. Niezbędne jest przeprowadzenie detoksu alkoholowego. Bez niego skuteczne leczenie nie jest możliwe. Ale czy to wystarczy, by przestać pić?

Kto przeprowadza detoks alkoholowy?

Nad detoksem alkoholowym powinien czuwać lekarz. Powinien być on przeprowadzony pod ścisłym nadzorem i dostosowany do potrzeb pacjenta, stopnia zaawansowania i nasilenia choroby oraz nasilenia i czasu trwania objawów abstynencyjnych. W zależności od stopnia zaawansowania i długości trwania uzależnienia można zastosować odpowiedni środek farmakologiczny.

Co to jest detoks alkoholowy (odtrucie)?

Detoks alkoholowy ma na celu pomóc pacjentowi przerwać ciąg alkoholowy oraz złagodzić psychiczne i fizyczne skutki uboczne odstawienia alkoholu. Ma on na celu zmotywowanie pacjenta do wprowadzenia pozytywnych zmian w swoim życiu i ma być pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia. Celem detoksu alkoholowego jest nie tylko wytrzeźwienie, ale również oczyszczenie organizmu z pozostałości alkoholu, które nagromadziły się przez długi okres uzależnienia od alkoholu.

Więcej na temat detoksu alkoholowego przeczytasz na http://nowy-sacz.terapia24h.pl/detoks-alkoholowy-nowy-sacz/b_vwmr

Czy detoks wystarczy, aby pokonać uzależnienie od alkoholu?

Choć detoks alkoholowy jest często pierwszym krokiem do wyjścia z uzależnienia od alkoholu, nie powinien być jedynym rodzajem leczenia. Jest on jedynie wstępem do leczenia uzależnień. Nie można unikać leczenia ani całkowicie zapomnieć o odstawieniu alkoholu. Alkoholizm często spowodowany jest głębokimi zmianami psychicznymi, których nie da się leczyć metodami farmakologicznymi. Po detoksie pacjent jest wzmocniony fizycznie, dlatego warto rozpocząć leczenie.

Leczenie uzależnień a detoks alkoholowy

Choć detoks alkoholowy ma na celu leczenie ciągu alkoholowego, nie jest leczeniem uzależnienia od alkoholu. Leczenie alkoholizmu to długotrwały, ciągły proces, który skupia się na tworzeniu nowych wzorców zachowań. Pacjent uczy się, jak pokonać głód alkoholowy i jak poradzić sobie z rzuceniem palenia. Spotyka się ze specjalistami od uzależnień i certyfikowanymi psychoterapeutami, którzy pomagają mu radzić sobie w codziennych sytuacjach bez sięgania po alkohol.

Ważne jest, aby dbać o swoją higienę psychiczną, aby nie ulec pokusie ponownego picia alkoholu. Rozmowa z terapeutą może pomóc Ci dostrzec rozmiar szkód, jakie alkohol wyrządził w Twojej psychice.

Terapia alkoholowa jest ważnym krokiem w walce z alkoholizmem. Może być prowadzona indywidualnie lub grupowo. W przypadku terapii odwykowej najskuteczniejsze są zamknięte ośrodki leczenia uzależnień. Jednym z takich ośrodków jest New Life Center w Krakowie. Średni czas trwania odwyku alkoholowego wynosi kilka tygodni. Spotkania z terapeutami mogą być jednak kontynuowane nawet po zamknięciu ośrodka. O długości leczenia decydują indywidualne potrzeby.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)