Najnowsze wiadomości

18 kwietnia 2024 22:46

Jaki krem do twarzy wybrać na jesień i zimę?



Jesienią i zimą, kiedy spada temperatura na zewnątrz, a w pomieszczeniach działa ogrzewanie, potrzebujesz kremu, który odżywi Twoją skórę i ochroni ją przed niekorzystnymi warunkami. Jaki krem stosować w okresie jesienno-zimowym, żeby Twoja cera była otulona ochronną warstwą i wyglądała świeżo i zdrowo.

Krem na wiatr i zimno

W okresie letnim doskonale sprawdzają się lekkie kremy nawilżające, które nie pozostawiają na skórze tłustego filmu, nie powodują zatykania porów i pozwalają Twojej twarzy oddychać. Kremy nawilżające, czyli lekkie emulsje zawierające nie więcej niż 20-30% tłuszczów, idealnie nadają się pod makijaż szczególnie latem. Wbrew pozorom krem nawilżający wcale nie dostarcza skórze wody. Jego zadanie to utrzymać wodę, która znajduje się w naskórku i nie pozwolić jej wyparować. Już po krótkim czasie od nałożenia emulsji na twarz, woda zawarta w kremie ulatnia się, pozostawiając na skórze warstwę lipidów i tylko małe ilości wody. Preparaty ochronne do twarzy na jesień i zimę zawierają wodę, substancje pomocnicze, ale przede wszystkim tłuszcze. Taki krem ciężej rozsmarowuje się na skórze, jednak dłużej na niej pozostaje, tworząc warstwę ochronną. Przy niekorzystnych warunkach pogodowych, takich jak mróz i wiatr emulsja ochronna sprawdza się lepiej niż kremy nawilżające.

Krem ochronny i jego działanie

Zawierający w większości tłuszcze i tylko małe ilości wody, krem ochronny nie wyparowuje ze skóry tak szybko, jak emulsja nawilżająca. Kosmetyk pozwala zatrzymać wodę w skórze, dzięki odbudowywaniu płaszcza lipidowego i cementu międzykomórkowego. Ochronny krem działa kojąco na cerę, zapobiegając jej przesuszeniu w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Kosmetyk do twarzy na chłodniejsze dni to niekoniecznie tłusty lub półtłusty krem. Dla cery tłustej i skłonnej do wyprysków poleca się specjalne emulsje nawilżające o lekkiej konsystencji z dodatkiem związków tłuszczowych nieobciążających skóry, a jednocześnie chroniących ją przed wiatrem i mrozem.  

Najlepszy krem na jesień i zimę

Każda kobieta powinna dobrać krem idealny do potrzeb swojej skóry. Pierwszy impuls, kiedy za oknem robi się coraz chłodniej, to kupić tłustą emulsję, żeby jak najskuteczniej chronić twarz. Bogaty krem nie sprawdzi się jednak przy wszystkich rodzajach cery. Jeśli masz tendencję do wyprysków, wybierz kosmetyk ochronny o delikatnej konsystencji, ale na pewno nie tłusty krem. Po użyciu takiego twarzowego balsamu skóra będzie się nieestetycznie świecić, zatkają się pory, co doprowadzi do zaostrzenia stanu zapalnego i liczniejszych wykwitów. Cerę naczynkową koniecznie pielęgnuj jesienią i zimą, bo niskie temperatury i wiatr uszkadzają naczynka i podrażniają delikatną cerę. Twarz otul więc grubszą warstwą kremu zawierającego witaminę C. To, co jesienną i zimową porą szczególnie liczy się w emulsji do twarzy, to aktywne składniki w niej zawarte, które wnikną w skórę i ją nawilżą. W kosmetyku powinna się więc znaleźć witamina A i E, odżywiająca i regenerująca wysuszoną cerę, witamina C, zwężająca rozszerzone naczynka krwionośne, pantenol i alantoina, chroniące przed wiatrem i mrozem oraz filtr przeciwsłoneczny. Dla osób z cerą suchą poleca się kremy tłuste i półtłuste na bazie masła shea lub kakaowego. Więcej na https://www.hebe.pl/pielegnacja/kremy-do-twarzy.

Olejki do twarzy i ich działanie

Tłuste w swojej konsystencji olejki do twarzy wydają się być idealnym zamiennikiem tłustego kremu. Nic bardziej mylnego! Olejki nie nawilżają skóry tak jak kremy lub maści, bo nie są przez skórę wchłaniane. To przez to czujesz, że po użyciu takiego kosmetyku, Twoja twarz robi się przetłuszczona. Choć olejek do twarzy nie wniknie w naskórek, rozświetli twarz i skutecznie ochroni ją przed wiatrem i mrozem. Dla uzyskania efektu blasku, który daje olejek, dodaj jego kilka kropel do ulubionego zimowego kremu.

Podczas jesiennych i zimowych dni, kiedy temperatura spada poniżej zera, nakładaj na twarz bogaty w aktywne składniki krem ochronny z filtrem UV. Choć na dworze zrobiło się zimniej, promienie słoneczne, tak jak i latem, uszkadzają włókna kolagenowe, prowadząc do szybszego starzenia się skóry.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (1)

  1. Malina (Malina) - 26 stycznia 2023

    Myślę że pod oczy lepsze będą płatki hydrożelowe Efektimy. Skóra po jest bardziej nawilżona i rozświetlona. Działają chłodząco i niwelują opuchnięcia pod oczami