Jak biegać, aby nie nabawić się kontuzji?
28 kwi 2016 - Sport
14 września 2024 14:58
Rynek kredytowy zmienia się w zatrważającym tempie. W ofertach banków i instytucji pozabankowych, co chwila pojawiają się coraz nowsze propozycje, które mogłyby skusić klienta do wzięcia pożyczki. Wśród najczęściej wybieranych są oczywiście chwilówki, ale od jakiegoś czasu popularnością cieszą się też tzw. pożyczki społecznościowe. Na czym polegają i czy warto z nich skorzystać? Zapraszamy do lektury!
Zazwyczaj, jeśli mówimy o pożyczce, to mamy na myśli klasyczne oferty bankowe i pozabankowe. Tymczasem okazuje się, że już od bardzo dawna istnieje jeszcze jedna alternatywa, czyli pożyczka społecznościowa. W skrócie, polega ona na pożyczeniu pieniędzy od innych osób fizycznych, których nie znamy. W głównym założeniu nie mogą to być więc członkowie rodziny lub bliscy znajomi.
Historia tego typu pożyczek ciągnie się w zasadzie od zarania dziejów. Ludzie od zawsze pożyczali sobie coś za coś lub za wskazany procent. Takie działania podejmowano najczęściej w gronie bliskich zaufanych znajomych, ale niekiedy również od obcych osób, które zajmowały się tym zawodowo.
I o tyle, o ile jeszcze kilkanaście lat temu, wciąż trzeba było prowadzić długie i żmudne poszukiwania, aby znaleźć osobę kompetentną i odpowiedzialną do oferowania takich usług, tak dzisiaj nie stanowi to większego problemu. Wszystko bowiem przeszło na tryb online. W rezultacie, pożyczkę możemy wziąć w zaledwie kilka chwil za pośrednictwem odpowiedniego serwisu.
Gdy już znajdziemy platformę, która oferuje takie usługi, to należy odszukać tam potencjalnych inwestorów. To właśnie wśród nich znajduje się osoba, która udzieli nam pożyczki na określonych dokładnie warunkach.
Z pożyczki społecznościowej może skorzystać w zasadzie każdy. Wymagane jest posiadanie polskiego obywatelstwa, pełnoletność i posiadanie ważnego dowodu osobistego. Zdarza się, że platforma wymaga przejścia dodatkowych weryfikacji. Wtedy przyjdzie nam dodać takie dane jak: numer konta bankowego, dane adresowe, dane osobiste i numer telefonu.
Inwestor może również prosić o jeszcze głębszą weryfikację - wszystko jest kwestią indywidualnych ustaleń. Zdarza się zatem, że dodatkowo jesteśmy zobowiązani przesłać dokumenty potwierdzające poziom naszych wydatków, a także sprawdzić czy nie widniejemy w Biurze Informacji Kredytowej jako dłużnicy. Jeśli posiadacie aktywne długi, to tprawdźcie jak napisać wnioseko o ich spłatę: https://pozyczka4you.pl/jak-napisac-wniosek-o-splate-dlugu-w-ratach-wzor-i-uzasadnienie/. W takim wypadku może być nam ciężej dostać pożyczkę, choć zupełnie bez szans nie jesteśmy. Inwestorzy mogą bowiem pójść nam na rękę, jeśli uda nam się ich do siebie przekonać lub zdecydujemy się wziąć pożyczkę na proporcjonalnie wyższy procent.
Jeśli nie bierzemy takiej pożyczki po raz pierwszy, to inwestor może też zwrócić uwagę na opinie jego poprzedników. W ramach dodatkowych zabezpieczeń niekiedy stosuje się tzw. poręczenie, weksel lub zastaw.
© Copyright nixpol.pl | Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Komentarze (0)