Najnowsze wiadomości

28 listopada 2023 13:52

Ubezpieczenie na życie dla pracownikówJesteś przedsiębiorcą i zatrudniasz pracowników? Warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu na życie dla pracowników. Które wybrać?

Wśród produktów ubezpieczeniowych, które cieszą się zainteresowaniem konsumentów, należy wskazać ubezpieczenia na życie. Każdy z nas może wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, udać się do jego siedziby lub placówki i podpisać umowę o takie ubezpieczenie. Problemem jest jednak wysokość składki – dla wielu osób nawet najtańsze ubezpieczenie jest drogie. Gdy budżet nie pozwala zadbać o swoich bliskich w taki sposób, wiele osób zastanawia się, co dalej. Jako przedsiębiorca możesz im zaproponować alternatywę w postaci grupowego ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie jako dodatek motywacyjny?

Nie każdy z nas myśli o ubezpieczeniu na życie. Jako pracodawca możesz się o tym przekonać pytając, ile osób zatrudnionych w Twojej firmie posiada taką polisę. Niewielu? W takim przypadku masz szerokie pole do działa. Ubezpieczenia na życie są świetnym dodatkiem motywacyjnym. Jeżeli nie zawsze możesz pozwolić sobie na wypłacenie podwładnym premii, powinieneś pomyśleć, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie zaoferowanie im właśnie takiej ochrony.

Dostęp do prywatnej opieki medycznej i ubezpieczenia na życia mogą skłonić do pracy w Twojej firmie najlepszych specjalistów. Z pewnością udostępnianie możliwości przystąpienia do nich może przyczynić się do tego, że do Twojej firmy będą zgłaszać się kompetentni pracownicy. Koszty, które poniesiesz, nie muszą być przy tym wysokie – zawsze możesz jedynie partycypować w kosztach opłacenia poszczególnych składek.

Na takich samych zasadach jak indywidualne ubezpieczenie

W zakładach pracy najczęściej jest oferowana możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie. Takie zasadniczo nie różnią się niczym od indywidualnych – pracownik może liczyć na szeroką ochronę. Z drugiej jednak strony miesięczna wysokość składki jest znacznie niższa, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia zarówno Twojego (jeżeli zdecydujesz się samodzielnie je opłacać), jak i pracownika. Niektórzy specjaliści uważają, że grupowe ubezpieczenia na życie to dla niektórych osób jedyna możliwość, aby skorzystać właśnie z takich produktów.

Warto wiedzieć, że ubezpieczenia na życie proponowane pracownikom znajdują się w ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Skoro dopiero zamierzasz zaproponować takie swoim podwładnym, to może warto zapytać ich o zdanie? Przedstawiciele towarzystw ubezpieczeniowych bardzo często robią mini wykłady w siedzibie pracodawcy, dzięki czemu pracownicy mogą uzyskać odpowiedzi na swoje pytania i rozwiać wątpliwości. Jest to o tyle istotne, że ubezpieczenia grupowe – mimo wielu zalet – nie są idealne. Pracownicy mogą być w różnym wieku, a w związku z tym mieć różne potrzeby. Z drugiej jednak strony posiadanie nawet podstawowego ubezpieczenia pozwala zabezpieczyć najbliższych. Czy nie warto zatem porozmawiać z pracownikami o takim ubezpieczeniu?

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)