Najnowsze wiadomości

8 października 2024 10:48

Na czym polega jednoetapowa korekta lakieru?



Właściciele powinni postawić sobie za priorytet kompleksową pielęgnację samochodu. Regularne serwisowanie i usuwanie wszelkich usterek zapewni dobry stan techniczny i niezawodność samochodu na drodze. Ważne jest, aby utrzymać karoserię w jak najlepszym stanie poprzez utrzymywanie jej w czystości, pokrywanie pokrowcem oraz polerowanie i woskowanie. Co możesz zrobić, jeśli Twój samochód ma jakieś drobne rysy, odpryski czy ślady rdzy? Odpowiedzią jest jednoetapowa korekta lakieru.

Czym jest korekta lakieru i kiedy jest potrzebna?

Gdy samochód jest często używany, może to spowodować rysy, zadrapania i odpryski. Kiedy promienie słoneczne odbijają się od powierzchni samochodu, jest to oczywiste. Nawet jeśli pojazd może być stosunkowo nowy i ma zaledwie kilkadziesiąt lat, są szanse, że już uszkodził swoją karoserię, która, jeśli nie jest chroniona, będzie korodować jeszcze bardziej. Aby zapobiec powstawaniu odprysków i zarysowań lakieru, należy wykonać jednoetapową korektę lakieru. Korekta lakieru ma za zadanie wygładzić całą powierzchnię, aż do poziomu zarysowań i wgnieceń. Aby uzyskać zadowalający touch up, rysy muszą być powierzchowne i nie mogą wnikać w głębsze warstwy lakieru. Położenie pigmentu koloru. Górny, transparentny kolor to miejsce, w którym dokonuje się poprawek. Maszyna polerska usuwa lakier na głębokość zaledwie kilku mikronów. Pozostawia to gładką, jednolitą powierzchnię. Konieczne jest usunięcie lakieru do poziomu barwnika. Można to zrobić w warsztacie samochodowym.

Pasta polerską do korekty lakieru nakłada się w niewielkiej ilości na ściereczkę z mikrofibry. Po nałożeniu pasty możliwe jest polerowanie samochodu. Polerowanie karoserii samochodu można wykonać poprzez nałożenie pasty polerskiej i rozprowadzenie jej po karoserii. Jednoetapowa naprawa lakieru jest bardzo skuteczna w odświeżaniu lakieru i usuwaniu mikropęknięć.

Czym wyróżnia się jednoetapowa korekta lakieru? Jednoetapowa korekta lakieru jest bardzo skuteczna w usuwaniu drobnych rys i przebarwień. Karoseria samochodu odzyska swój pierwotny blask i połysk. Choć jednoetapowa korekta lakieru może być bardzo skuteczna, jest pracochłonna. Aby osiągnąć zadowalający efekt, konieczna jest dokładność i cierpliwość. Prace najlepiej zlecić w profesjonalnym warsztacie samochodowym, który korzysta z wysokiej jakości past polerskich, a także mechanicznych urządzeń polerskich.

Jednoetapowa korekta lakieru

Samodzielna korekta lakieru

Samodzielna korekta lakieru może zająć nawet jeden dzień (lub więcej). Obejmuje to wstępne czyszczenie i glinkowanie. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie: https://detailingobsessed.pl/porady/jfwn/korekta-lakieru-im-wiecej-etapow-tym-lepiej.html. Czy potrzebna jest korekta lakieru? Gdy na karoserii samochodu znajdują się niewielkie, wyraźne rysy, można wykonać zabieg korekty lakieru. Dzięki szybkiej reakcji kolor może zostać wyrównany, a uszkodzenia znikną. Jednorazowa korekta lakieru jest wystarczająca? Jednorazowa korekta lakieru może posłużyć do poprawienia wizualnego wyglądu karoserii samochodu, jeśli rysy nie są na tyle głębokie, by dotrzeć do pigmentu lakieru. Jeśli jednak rysy są na tyle głębokie, że naruszają pigment lakieru, konieczne może być ponowne pomalowanie całej powierzchni. Odbicie może nie wystarczyć.

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)