Najnowsze wiadomości

7 grudnia 2022 18:06

„Seat używane Wrocław”, a może sprawdzone oferty?Wyszukiwarki internetowe umożliwiły bardzo szybko dostęp do informacji, które w danej chwili wydają się być nam niezbędne. Dotyczy to również samochodów. Wydaje się, że po wpisaniu frazy takiej jak „Seat używane Wrocław” bardzo szybko powinniśmy trafić na stronę WWW z konkretnymi ofertami sprzedaży kilkuletnich Seatów. Na stronę rzeczywiście trafimy, lecz jakość oferowanych aut może niestety pozostawiać wiele do życzenia. Gdzie więc najlepiej szukać sprawdzonych, używanych samochodów, których użytkowaniem będzie można cieszyć się jeszcze przez długie lata?

Okazje tylko z pozoru

Zakup nawet używanego auta wiążę się ze sporymi inwestycjami, co powoduje, że kupujący starają się wybrać jak najlepszy model w możliwie atrakcyjnej cenie. Okazji zresztą nie brakuje. Wpisując w wyszukiwarkę „Seat używane Wrocław” i przeglądając kolejne witryny można znaleźć Leona lub inny popularny model w cenie, o której nawet słynnym filozofom nie śniło się. Trafiając na tego typu oferty lepiej użyć starej, dobrej zasady „ograniczonego zaufania”. Handlarze samochodów sprzedają je w końcu po to, by na owej sprzedaży zarabiać, a nie do niej dokładać. W związku z tym warto weryfikować każdą ofertę, która wydaje się niesłychanie atrakcyjna w porównaniu do innych.

„Seat używane Wrocław” vs autoryzowana oferta

By oszczędzić sobie czasu na sprawdzanie kolejnych ogłoszeń motoryzacyjnych, warto wyszukiwarkę internetową zastąpić autoryzowaną bazą sprawdzonych ofert. Co więcej, takie bazy naprawdę istnieje i można z nich korzystać do woli – w sposób podobny zresztą do wyszukiwarek. Jedną z najpopularniejszych jest platforma ogłoszenia, prowadzona przez Volkswagen Group, czyli www.dasweltauto.pl. Za jej pośrednictwem można bez trudu znaleźć ogłoszenia spełniająca przykładowo takie kryteria jak wpisane w okno wyszukiwarki online „Seat używane Wrocław”. By znaleźć tego typu modele, w tej konkretnej lokalizacji, wystarczy tylko kliknąć w link: http://www.dasweltauto.pl/pl/dealersearch/wroclaw-samochody-uzywane.html. Dzięki temu mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli szybko dotrzeć do najlepszych ofert nie tylko Seata, lecz także Volkswagena oraz Skody. Wybór jest duży, zwłaszcza, że jest w czym wybierać.

Wszystko pod kontrolą

Dasweltauto.pl w porównaniu z ofertami sprzedaży aut używanych zamieszczanych przez motoryzacyjnych handlarzy w ogólnopolskich serwisach ogłoszeniowych dzieli przepaść. Dlaczego? Oferty tam zamieszczane pochodzą wyłącznie od autoryzowanych dealerów, co oznacza, że oferowane auta muszą przede wszystkim spełniać restrykcyjne wymogi umożliwiające ich sprzedaż na rynku wtórnym. W praktyce wiąże się to z koniecznością przejścia każdego modelu przez skomplikowaną procedurę kompleksowej kontroli technicznej, składającą się aż ze 117 punktów. Takie podejście ma przede wszystkim ograniczyć ryzyko dla kupującego, związane z nabyciem używanego pojazdu. Samochód, który przejdzie tak drobiazgową kontrolę daje pewność, że jego użytkowanie przez kolejnego nabywcę będzie przebiegać absolutnie bezproblemowo.

Słowo zamiast gwarancji, czy gwarancja zamiast słowa?

Kontrola techniczna w przypadku nieautoryzowanych handlarzy aut sprowadza się często do jej braku lub usunięcia najbardziej widocznych, często powypadkowych mankamentów. Ryzyko związane z nabyciem takiego egzemplarza jest więc ogromne. Tym większe, że często jedyne potwierdzenie argumentów handlarza stanowi dane przez niego słowo. Dla kupującego to za mało. Decydując się na zakup używanego auta od autoryzowanego dealera, można liczyć na gwarancję obejmującą szereg elementów niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania np. silnik, zawieszenie, skrzynia biegów. Pozwala to znacząco ograniczyć koszty wynikające z wystąpienia potencjalnych awarii po zakupie używanego auta. Nowy właściciel może więc naprawdę spać spokojnie.

Rynek aut używanych w Polsce dojrzewa coraz bardziej

W świetle powyższych rozważań można dojść do wniosku, że poszukiwanie auta w internecie poprzez wpisywanie fraz typu „Seat używane Wrocław” jest pozbawione większego sensu. Nie do końca. Chcąc kupić auto z głową warto sprawdzić wszelkie możliwości, by dokonać najlepszej zdaniem kupującego oceny. Należy podkreślić, że dość istotną sprawą jest budżet, jaki dana osoba planuje przeznaczyć na zakup auta. W ofercie autoryzowanych dealerów trudno znaleźć 12-letnie, czy starsze nawet, egzemplarze. Większość aut poruszających się zaś po polskich drogach ma ponad 10 lat. To też trzeba wziąć pod uwagę. Bez wątpienia zaś można uznać, że zmiany na polskim rynku samochodów używanych idą we właściwym kierunku. Nic tez nie wskazuje na to, by w najbliższych latach sytuacja ta miała ulec zmianie. Jakość w końcu zawsze wygrywa.

Artykuł sponsorowany

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)