Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:14

Gadżety reklamowe – pióro kulkowe czy wieczne?Artykuły piśmiennicze to jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych. Atutem jest ich uniwersalność, niewygórowane ceny i szeroki wybór rozwiązań dopasowanych do różnych potrzeb. Wystarczy nanieść na nie logo firmy, aby umiejętnie promowały markę wśród użytkowników i budowały wśród odbiorców identyfikację wizualną. Klasyczne długopisy można zastąpić piórem. Alternatywą jest pióro kulkowe lub wieczne. Które rozwiązanie będzie lepsze?

Pióro kulkowe i wieczne – czym się różnią?

Zamknięte pióra prezentują się dokładnie tak samo i na pierwszy rzut oka trudno odróżnić tradycyjne pióro wieczne od kulkowego. Wystarczy jednak zdjąć skuwkę, aby zauważyć podstawową różnicę, ponieważ te dwa modele mają inne stalówki. W piórach wiecznych stalówki mają różne kształty i rozmiary. Pióro kulkowe posiada zaś końcówkę, która przypomina tą od zwykłych długopisów. Różnice w wyglądzie spowodowane są tym, jak atrament płynie do stalówki.

Budowa pióra wiecznego

Pióra wieczne to tradycyjny atrybut piśmienniczy, który niegdyś był o wiele bardziej popularny niż długopisy.

Najczęściej składają się one z:

•    stalówki,
•    spływaka,
•    sekcji,
•    korpusu,
•    systemu służącego do uzupełniania atramentu,
•    skuwki.

Rodzaj stalówki odpowiada za grubość kreślonych linii. Atrament przepływa przez spływak. W sekcji osadzony jest spływak i stalówka. Całość jest obudowana. Do pisania służy obecnie atrament, którym napełnia się mechanizm nabojami lub konwerterem (niegdyś stosowano tusz). Dzięki skuwce stalówka nie wysycha.

Budowa pióra kulkowego

Nowoczesne pióro kulkowe to swoista hybryda. Łączy ono bowiem klasyczne pióro wieczne z długopisem. Nie ma tutaj stalówki. Końcówka pisząca posiada zaś kulkę. Atrament płynie na kulkę, a następnie przenoszony jest na kartkę podczas pisania.

Pióro kulkowe czy wieczne?

Pióra wieczne odbierane są jako prestiżowe, ponieważ mają wieloletnią tradycję. To z nich korzystali niegdyś ważni dyplomaci, politycy, pisarze, dziennikarze. Ich słabszą stroną jest jednak niezbyt wygodne użytkowanie. Osoby, które są przyzwyczajone do pisania długopisem, muszą nieco poćwiczyć pisanie piórem wiecznym, aby charakter ich pisma dobrze się prezentował. Niektórzy mają problem ze spływaniem atramentu, dlatego na liniach mogą tworzyć się drobne kleksy. Pióro kulkowe pozwala uniknąć tego problemu. Prezentuje się ono równie elegancko, co wieczne, a jednocześnie jest funkcjonalne, ponieważ sposób pisania nie różni się do tego, gdy używamy długopisu. Atrament spływa na kulkę, dlatego nie ma problemu z kleksami.

Podczas wyboru konkretnego narzędzia piśmienniczego, warto dopasować go do indywidualnego celu. Pióro wieczne prezentuje się prestiżowo, dlatego dobrze sprawdzi się np. do podpisywania ważnych dokumentów. Często sięgają po nie osoby, które cenią sobie tradycję. Pióro kulkowe jest zaś idealne do robienia notatek i codziennej pracy, ponieważ pisze się nim szybko oraz wygodnie (podobnie, jak długopisem).

Pióro kulkowe jako gadżet reklamowy

Tradycyjne długopisy reklamowe z powodzeniem można zamienić na pióra kulkowe z nadrukiem. Prezentują się one bardzo elegancko, dlatego staną się doskonałą wizytówką firmy. Wystarczy zamówić grawerowanie i nanieść na pióro nazwę firmy czy całe logo marki (można także umieścić np. numer telefonu). Taki gadżet można wykorzystać podczas branżowych targów, kampanii reklamowych i eventów czy jako drobny upominek dla stałych klientów czy kontrahentów. Więcej na stronie Alibiuro.pl

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)