Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:24

Czy inwestowanie w marketing treści ma sens?Specjaliści w zakresie e-marketingu zgodnie wskazują, że wysokiej jakości treść w internecie ma bardzo duże znaczenie. Marketing internetowy odchodzi od metod bazujących tylko i wyłącznie na krzykliwej grafice oraz na nęceniu klientów mało wartościowymi treściami. Coraz większe znacznie ma jakość przekazu, ponieważ wtedy odbiorcy są bardziej skłonni do zapoznania się z nim i do skorzystania z oferty. Właśnie na tym trendzie bazuje content marketing.

Czym jest content marketing?

Content marketing, co tłumaczone jest na język polski jako marketing treści, jest metodą marketingu internetowego, która wykorzystuje wartościową treść jako sposób na zachęcenie klientów do wybrania konkretnej oferty.

Strategia ta zakłada korzyści dla obu stron – nadawcy i odbiorcy komunikatu. Dla nadawcy jest to naturalnie większa szansa na sprzedaż, natomiast dla odbiorcy to szansa na uzyskanie interesującej i pomocnej wiedzy.

Na czym polega promocja przez content marketing?

Główną zasadą content marketingu jest publikowanie atrakcyjnych, pomocnych treści, które będą w stanie zainteresować daną grupę odbiorców.

W odróżnieniu od innych form marketingu, content marketing w Fabryce Marketingu i prowadzony przez inne agencje interaktywne, jest w stanie uzyskać bardzo dobre efekty przez zaangażowanie odbiorcy i budowanie z nim długotrwałych relacji.

W ramach content marketingu tworzy się między innymi pomocne:

  • artykuły
  • wideo
  • podcasty
  • infografiki
  • poradniki
  • blogi

Popularnym kanałem przekazu są obecnie także media społecznościowe, które pozwalają na szybsze rozpowszechnianie się wartościowej treści, a tym samym umożliwiają reklamodawcy na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Warto także zaznaczyć, że content marketing stosowany jest jako wsparcie przy SEO – optymalizacji i pozycjonowaniu stron internetowych. Dzięki wartościowym informacjom strona, do której prowadzą, także zyskuje na wartości, a tym samym może pojawić się na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania dla konkretnych słów kluczowych.

Zatem inwestowanie marketing treści ma sens – to skuteczna metoda promocji on-line, z której mogą korzystać wszystkie firmy.

Content Marketing w Fabryce Marketingu to sprawdzony wybór dla poszukujących skutecznej formy promocji w sieci. Sprawdź ofertę już teraz!

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)