Najnowsze wiadomości

30 września 2023 7:17

Kokon inwestycją w zdrowie i bezpieczeństwo bobasaKokony niemowlęce inaczej nazywa się otulaczem albo gniazdem. Wszystkie te określenie mają przywoływać najpiękniejsze chwile, wspomnienia, uczucia. Momenty w brzuchu mamy, kiedy dziecko czuło się niezwykle pewnie i bezpiecznie. Chociaż kokon niemowlęcy prezentuje się niezwykle elegancko i stylowo, to wygląd absolutnie nie jest jego największą zaletą.

Zalety kokonu dla niemowląt

Najważniejszą zaletą jaką posiadają kokony dla niemowląt jest możliwość ich zabrania i użytkowania praktycznie wszędzie. Przede wszystkim, kokon niemowlęcy służy do spania i do odpoczynku, a zatem nie ma przeszkód, aby był przenośnym łóżeczkiem. Kiedy rodzice na przykład mieszkają w kawalerce, kokon może nawet zastąpić duże łóżeczko, ponieważ nie ma tam miejsca na takie ekstrawagancje. Kokon jest więc rozwiązaniem idealnym, niezwykle ekonomicznym, pozwalającym na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Kokon jest także wykorzystywany jako swego rodzaju wkład do łóżeczka, co niezwykle dobrze sprawdza się u bobasków, które mają problemy z ulewaniem. Kokon dla niemowlaka idealnie sprawdza się na wszystkie wyjazdy, kiedy nie ma osobnego łóżeczka dla malucha. Wtedy kokon przejmuje tę rolę. Niektóre mamy używają kokonów jako otulacza do wózka, aby maluch poczuł się bezpieczniej i nie musiał odczuwać wszelkich wstrząsów. Kokon na dywanie albo podłodze w domu czy mieszkaniu to znakomite miejsce, aby maluch spokojnie tam sobie leżał i obserwował codzienne domowe życie i aktywności.

Inwestycja w bezpieczny i zdrowy sen

Każdy rodzic pragnie kupić swojemu dziecko to co najlepsze. Szczególnie jeżeli jest to pierwsze dziecko, pojawia się duża niepewność i strach o to czy wszystkie zakupione produkty będą nie tylko funkcjonalne i użyteczne ale także bezpieczne. Jeśli chodzi o kokon to jest to świetna inwestycja w zdrowie, rozwój i samopoczucie dziecka, ponieważ maluch w kokonie czuje się niemalże jak w brzuszku mamy w starych dobrych czasach.

Kupując inne akcesoria i części wyprawki na przykład pościel dla niemowlaka również warto zwrócić szczególną uwagę na to aby były wykonane z bezpiecznych materiałów, by ustrzec malucha przed problemami skórnymi, z których później trudno się wyleczyć.

Takim problemom można z powodzeniem zapobiegać, oczywiście nie w 100% ale jednak rola rodziców i opiekunów jest tutaj ogromna. Dlatego zapewnienie bezpiecznych materiałów w ubraniach, kokonie czy pościeli to podstawa, ponieważ z tym maluszek styka się każdego dnia. Kokon to inwestycja na przynajmniej kilka miesięcy, tych najważniejszych, pierwszych. Dlatego warto wybrać dobrze.

Materiał partnera 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)