Najnowsze wiadomości

25 lutego 2024 18:39

Złudzenie kontrolowane, czyli fototapety 3D we wnętrzachDobór właściwej fototapety do salonu nie powinien ograniczyć się tylko do kwestii stylowych i estetycznych. Oczywiście – tapeta powinna pasować do wnętrza, aby dobrze spełniać swoją funkcję i musi się nam podobać, bo po to ją kupujemy. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio dobrana tapeta może optycznie powiększyć nam przestrzeń, wprowadzić wrażenie kilku dodatkowych metrów kwadratowych i sprawić, że poczujemy się jak w przestronnym salonie, siedząc w kameralnym pokoju.

Magia? Zgadza się, ale są to czary na wyciągnięcie naszej ręki. Fototapety 3D do salonu z odpowiednim wzorem: abstrakcyjnym, geometrycznym czy architektonicznym sprawią, że wprowadzimy do wnętrza wrażenie trójwymiarowości i oszukamy nasze oko, co do prawdziwej wielkości pokoju. 

Daj się oszukać - optyczne złudzenia w duchu op art

W świecie mody istnieje kilka tricków, dzięki którym możemy sprawić, że będziemy wyglądać na szczuplejszych czy wyższych. Pionowe lub ukośne paski na ubraniu, szpilki czy pasek w talii mogą zdziałać cuda. Podobne efekty gwarantują nam fototapety 3D. Przestrzenny wzór sprawi, że poczujemy się, jakbyśmy mieli na nosie specjalne trójwymiarowe okulary.

Szukając fototapety 3D warto dopasować ją do stylistyki, jaka panuje w naszym salonie. W nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach świetnie będą się prezentować abstrakcyjne geometryczne wzory: umieszczone w neutralnej przestrzeni bryły, przestrzenne plastry miodu czy trójwymiarowa mozaika przypominająca nieco kultową grę Tetris.

Ciekawie będą się także prezentować fototapety 3D do salonu nawiązujące do modnego w latach 50. i 60. nurtu w sztuce o nazwie op art. Wzory, których zadaniem jest oszukanie oka widza i stworzenie wrażenia, że umieszczone na tapecie desenie ruszają się, falują lub wręcz wychodzą ze ściany powodują, że granice między realną przestrzenią, a tą wykreowaną za pomocą fototapety, zacierają się.   

Przenieś się w czasie nie wychodząc z salonu

Miłośnikom filmów science-fiction z pewnością przypadną do gustu fototapety 3D wyglądające jak teleporty i tunele czasoprzestrzenne. Zbudowane ze światła i płynnych linii formy przypominające wciągające nas do środka wiry stworzą wrażenie, że nasz salon rozciąga się kilkanaście metrów w dal i nie istnieje żadna ściana, która go ogranicza.

Fototapety 3D  rodem z przyszłości znakomicie będą się prezentować w przestronnych, industrialnych wnętrzach. Bo choć powiedzieliśmy, że trójwymiarowe tapety powiększają optycznie niewielką przestrzeń nie oznacza to, że nie możemy z nich skorzystać także w przypadku dużych pomieszczeń. Wyraziste wzory będą znakomicie korespondować z nieotynkowanymi, ceglanymi ścianami lub betonową powierzchnią.  

Architektura w służbie przestrzeni

A jeśli szukasz przestrzennych rozwiązań do kameralnej sypialni urządzonej w romantycznym klimacie? Zrezygnuj z ascetycznych, geometrycznych wzorów na rzecz włoskiej architektury. Efekt trójwymiarowości osiągniemy bowiem nie tylko sięgając po tapety przypominające dzieła op artu. W tej roli doskonale sprawdzą się także kamienne schody, klimatyczne uliczki biegnące między kamienicami czy tunele. Fototapety 3D do sypialni z realistycznym przedstawieniem sprawiają, że będą doskonałym rozwiązaniem zarówno do klasycznych wnętrz, jak i tych utrzymanych w stylu rustykalnym lub retro. W zależności od tego, jaka estetyka panuje w Twoim wnętrzu, możesz wybrać bardzo różne fototapety 3D do sypialni:

  • kamienne schody przypominające Schody Hiszpańskie w Rzymie lub industrialną klatkę schodową o silnie skręconych stopniach,
  • wąskie, włoski uliczki biegnące pomiędzy domami z kolorowymi, drewnianymi okiennicami lub drewniane zejście na piaszczystą plażę,
  • tunel prowadzący przez odpowiednio przycięty żywopłot lub rząd symetrycznie ustawionych antycznych kolumn o przepięknych głowicach.

Fototapety 3D to doskonały sposób na ciekawe urządzenie pokoju i praktyczna metoda na optyczne powiększenie metrażu. Różnorodność przedstawień sprawia, że bez problemu znajdziesz dokładnie taką tapetę, która będzie korespondować z aranżowanym przez Ciebie wnętrzem, a ponadczasowy charakter wzoru sprawi, że będzie cieszył Twoje oczy przez długie lata.

Materiał partnera zewnętrznego

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)