Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 17:28

Domy i mieszkania pod kluczRemont lub wyposażenie mieszkania to ogromne przedsięwzięcie. Wymaga ono od właściciela wiele wysiłku. Musi on dokładnie wszystko przemyśleć i wymierzyć. Następnie powinien zapoznać się z ofertą marketów budowlanych i wybrać odpowiednie płytki, panele, farby, tynki, fugi, armaturę łazienkową i wiele innych.

Wymaga do skrupulatnego wyliczenia ilości potrzebnych materiałów. Na szczęście większość marketów przyjmuje zwroty niewykorzystanych materiałów budowlanych. Zwrot jest możliwy oczywiście, kiedy chcemy oddać całe, nienaruszone opakowanie. Niestety niektóre produkty nie podlegają zwrotowi. Dotyczy to w szczególności tych, które są sprowadzane lub wykonywane na specjalne zamówienie klienta. Wybór materiałów budowlanych nie jest prosty. Dostępnych jest mnóstwo rodzajów paneli i płytek. Różnią się między sobą wielkością, kształtem, kolorami, fakturą oraz materiałem z którego zostały wykonane. Również wybór innych produktów nie jest łatwy. Jeżeli mamy wątpliwości, to warto jest spytać o opnie pracowników sklepu. Kiedy właściciel wybierze wszystkie materiały budowlane musi za nie zapłacić i czekać aż całe jego zamówienie zostanie skompletowane. Nierzadko trwa to bardzo długo i zdarzają się opóźnienia. Dlatego warto jest uzbroić się w cierpliwość.

POLECAMY: budowa domów Kraków - LitBud

Niemałym wyzwaniem dla właściciela jest też znalezienie ekipy remontowej. Niektórzy potrafią samodzielnie położyć kafelki, płytki, podłączyć wannę, kibel, zlew i baterie łazienkowe. Jednak większość osób decyduje się na zatrudnienie fachowców. Kalendarze ekip remontowych są bardzo napięte. Sprawia to, że nierzadko trzeba długo czekać na wolny termin. Warto jest to przemyśleć i umówić się wcześniej z ekipą remontową. Wybór odpowiednich fachowców również nie jest łatwy. Najlepiej mieć kogoś z polecenia. Wtedy będziemy pewni, że fachowcy rzetelnie wykonają swoją robotę.

Istnieje opcja, która pozwala uniknąć stresu związanego z wykańczaniem mieszkania czy też całego domu. Coraz bardziej popularna staje się budowa domów pod klucz. Klient wybiera kolory ścian poszczególnych pokoi, rodzaj płytek i paneli oraz armaturę łazienkową z katalogów firm, które zajmują się wykończeniem. Wybór jest nieco ograniczony, jednak i tak bardzo duży. Ponadto deweloperzy współpracują z firmami wykończeniowymi, które znają się na rzeczy, dlatego oferowane materiały są zawsze wysokiej jakości. Ich cena jest też atrakcyjna, ponieważ firmy zamawiają je hurtowo. Dzięki temu koszt zakupu w pełni wykończonego mieszkania nie jest wcale wyższy od mieszkania w stanie surowym i kosztów jego wykończenia.

Budowa domów w Krakowie to duża inwestycja. Przestrzeni na budowę domów jednorodzinny jest mało. Dlatego ceny za metr kwadratowy są bardzo wysokie. Klient, który płaci dużą sumę za dom lub mieszkanie z pewnością ucieszy się, kiedy będzie ono już w pełni wykończone.

Artykuł zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)