Najnowsze wiadomości

16 lipca 2024 4:31

Orange Światłowód. Sprawdź czy jesteś w zasięgu!Wśród wielu rodzajów łącz, dzięki którym miliony Polaków mają zagwarantowany stały dostęp do internetu, zdecydowanie najlepszym jest światłowód - niezwykle szybki, bezpieczny i niezawodny. Dostępny w najnowszej ofercie marki Orange – lidera na rynku telefonii komórkowej w Polsce - internet światłowodowy gwarantuje największą i nieosiągalną dotychczas prędkość przesyłania danych, która wynosi nawet do… 600 MB/s. Jak sprawdzić, czy jesteś w zasięgu Orange Światłowód? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Z oferty Orange Światłowód (https://www.orange.pl/view/internet-domowy), już teraz korzysta ponad 200 tysięcy użytkowników, przy czym jest ona dostępna dla ponad 2,3 milionów gospodarstw w całym kraju. Co ciekawe, marka planuje dynamiczny rozwój infrastruktury światłowodowej, by dotrzeć z ofertą superszybkiego internetu do jeszcze większego grona odbiorców. Tylko do końca 2020 roku, Orange ma bardzo ambitne plany, aby objąć zasięgiem sieci światłowodowej aż 5 milionów gospodarstw w Polsce.

Zasięg światłowodu – jak sprawdzić?

Aby dowiedzieć się, czy jesteś w zasięgu Orange Światłowód, należy zajrzeć na stronę internetową https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.

Zarówno zasięg technologii światłowodowej, jak i moc sygnału, zależą przede wszystkim od takich czynników jak np. ukształtowanie terenu, rodzaj zastosowanej zabudowy czy bezpośrednie otoczenie poszczególnych gospodarstw.

Eksperci marki dodatkowo zalecają, aby przed zawarciem umowy o świadczenie usług, skonsultować się z najbliższym salonem sprzedaży, w którym pracownicy potwierdzą zasięg światłowodu dla danej lokalizacji.

W sytuacji, gdy po podpisaniu umowy i zamontowaniu instalacji, wystąpią jakiekolwiek problemy z zasięgiem światłowodu, wystarczy wpisać w wyszukiwarce swój adres lub zaznaczyć na mapie dokładną lokalizację mieszkania. Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie operatora, a specjaliści Orange szybko zajmą się rozwiązaniem problemu.

Dlaczego światłowód to najlepsza oferta na rynku?

Orange Światłowód to obecnie najlepsza na rynku oferta superszybkiego internetu. Stabilne łącze oraz największa prędkość przesyłania danych, która wynosi nawet do 600 Mb/s to gwarancja niezawodnego internetu z dostępem do:

  • ulubionych seriali,
  • najnowszych filmów w rozdzielczości 4K
  • aktualnych informacji,
  • gier online,
  • transmisji na żywo,
  • nieograniczonego kontaktu z bliskimi.

Teraz można już zapomnieć o powolnym ściąganiu danych, przerywanych transmisjach na żywo i częstych zakłóceniach podczas oglądania ulubionych filmów czy seriali. Dzięki technologii światłowodowej, bez względu na liczbę urządzeń podłączonych do sieci, każdy może cieszyć się szybkim, bezpiecznym i niezawodnym internetem, którego cena jest świetnie dopasowana do możliwości i potrzeb każdego klienta.

Koniec z… superwolnym internetem – nadchodzi era światłowodu!

Światłowód – szybka i darmowa instalacja

Ultraszybki internet światłowodowy to rewelacyjna propozycja dla osób, które cenią porządek i estetykę w swoich mieszkaniach. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z najnowszej oferty Orange, może mieć pewność, że instalacja światłowodu odbędzie się sprawnie i nieinwazyjnie, a co najważniejsze – zostanie wykonana przez doświadczonych  i wykwalifikowanych techników. Montaż wykonywany jest w taki sposób, aby instalacja była niemal niewidoczna, a przy tym świetnie dopasowana do mieszkania. Dodatkową wygodą dla klienta jest fakt, że cienki kabel światłowodu wraz z modemem, niezbędnym do prawidłowego przesyłu danych, zostanie zainstalowany dokładnie w tym miejscu, które ten sam wybierze.

  • Przygotowanie do instalacji światłowodu

Do domu klienta, we wskazanym przez niego terminie przyjeżdżają monterzy, którzy przystępują do szybkiej i sprawnej instalacji światłowodu. W pierwszej kolejności, ekipa przystępuje do prac na zewnątrz budynku, np. sprawdza drożność rurek, którymi bardzo cienki kabel światłowodowy zostanie doprowadzony do domu klienta. Dopiero po zakończeniu tego etapu prac, technicy przystępują do właściwej instalacji światłowodu w lokalu.

  • Przebieg instalacji światłowodu

Montaż instalacji światłowodowej trwa maksymalnie 3 godziny. Co ważne, kabel doprowadzany jest do gniazda optycznego w ścianie, w taki sposób, aby był jak najmniej widoczny i idealnie dopasowany do wystroju wnętrza. Następnie terminal światłowodowy jest podłączany do modemu FunBox, który umożliwi domownikom korzystanie z superszybkiego internetu. Na koniec, modem jest łączony również z dekoderem TV, dzięki czemu możliwy jest odbiór TV w jakości HD. Po zakończeniu prac monterskich, można swobodnie korzystać z internetu i poczuć niewiarygodną prędkość przesyłania danych na wszystkich urządzeniach w domu.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)