Najnowsze wiadomości

15 czerwca 2024 16:14

Zabawy dla najmłodszych na świeżym powietrzuOdpowiednia dawka ruchu na świeżym powietrzu to sposób na zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Jest to istotne nie tylko w przypadku dorosłych, ale również dzieci, które potrzebują okazji do rozładowania nadmiaru energii oraz oddychania świeżym powietrzem, dzięki któremu będą czuły się silne i zdolne do podejmowania najtrudniejszych wyzwań. Jednak w co bawić się z pociechą na dworze, by wyrobić w niej zdrowy nawyk aktywności fizycznej?

Zabawy sportowe

Zastanawiając się nad różnorodnymi możliwościami, jakie daje otwarta przestrzeń, warto pomyśleć o zainteresowaniu malucha sportem. Pasja zapoczątkowana w dzieciństwie często zostaje kontynuowana z wiekiem dziecka, sprawiając, że zyskuje ono zdrowe nawyki i pozostaje w dobrej kondycji fizycznej. Dlatego też warto zainwestować w takie sprzęty, jak akcesoria do gier zespołowych. Początkowo może to być zwykła piłka, którą będziesz bawić się z maluchem na boisku czy placu zabaw, jednak z czasem można pomyśleć o własnym zestawie do gry w małą piłkę nożną, bądź zakupienie kosza do koszykówki, który zawiesisz w ogrodzie, dając dziecku szansę, by w każdej chwili mogło wyjść się pobawić, gdy tylko poczuje taką chęć.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by poważnie zastanowić się nad zapisaniem dziecka do szkolnej bądź osiedlowej drużyny sportowej, jeśli będzie ono wykazywało zainteresowanie daną dyscypliną. Rozwijanie pasji w grupie rówieśników sprawia, że dzieci utożsamiają się z grupą, nawiązują nowe znajomości i odnajdują w grze mnóstwo satysfakcji. Te pozytywne uczucia będą doskonałą podstawą do rozbudzeniu w maluchu prawdziwej pasji, która sprawi, że nie będzie trzeba martwić się o zapewnianie dziecku odpowiedniej dawki ruchu.

Oprócz sportów zespołowych, istnieją również inne rodzaje sportowej aktywności, takie jak jazda na rowerze, hulajnodze bądź rolkach. W przypadku bardzo małych dzieci dobrze jest wziąć pod uwagę rowerek biegowy, który pomoże maluchowi nauczyć się utrzymywania równowagi w nieco uproszczonej formie, bo bez konieczności pedałowania. Dzięki temu dziecko oswoi się ze sposobem prowadzenia roweru i kiedy przyjdzie czas na zakup prawdziwego, znacznie szybciej nauczy się jeździć na nim samodzielnie bez wspomagających kółek. W przypadku dzieci, które nie wykazują zainteresowania rowerem, warto postawić na hulajnogę. To stosunkowo bezpieczne akcesorium, które pozwala dzieciom poczuć przyjemną prędkość, jednocześnie dając sporą kontrolę nad pojazdem i w razie potrzeby możliwość szybciej zejścia z niej i dołączenia do zabawy z rówieśnikami na podwórku.

Zabawy rekreacyjne

Dobra zabawa na dworze nie musi się jednak wiązać ze sportem. Ruch i świeże powietrze można zapewnić dziecku także w inny sposób, na przykład kupując odpowiednie zabawki do ogrodu, takie jak trampoliny, które podbijają serca wszystkich maluchów. Nowoczesne modele wyposażone w zabezpieczającą siatkę sprawiają, że możesz pozwolić dziecku nawet na samodzielną zabawę bez obaw o to, że zdoła wyskoczyć poza powierzchnię maty i zrobić sobie krzywdę. To niezwykle intrygująca, wciągająca zabawka zapewniająca sporą dawkę ruchu, z której chętnie skorzystają nie tylko najmłodsi.

Jeśli masz swój własny ogródek, warto również pomyśleć o zamontowaniu dziecku huśtawki, domku, basen bądź placu zabaw. Dzięki nim w ciepłe, ładne dni pociecha będzie mogła bawić się samodzielnie w ogrodzie, bądź zaprosić przyjaciół, by korzystać z zabawek razem z nimi. Posiadanie własnej, prywatnej przestrzeni do zabaw jest niezwykle atrakcyjne dla wielu maluchów i w większości przypadków w naturalny sposób zwiększa czas, jaki pociechy spędzają na zabawie na świeżym powietrzu. Choć zakup tego typu akcesoriów nie należy do najtańszych, zapewnia gwarantowane efekty, które z pewnością zwrócą się w postaci zdrowego, uśmiechniętego dziecka, które będzie ci wdzięczne za tak miły zakup.

Tradycyjne zabawy na świeżym powietrzu

Bawić się można nie tylko z wykorzystaniem różnorodnych akcesoriów. Najważniejszy jest dobry pomysł oraz chęć do zapewnienia dziecku rozrywki. Nie zawsze trzeba stawiać na wyszukane zabawki, by zmotywować malucha do zabawy na świeżym powietrzu. Czasem wystarczy sięgnąć po takie klasyki jak gra w chowanego, ciuciubabka czy niezwykle popularne podchody, które pozwolą nie tylko dobrze się bawić, ale również rozwijać logiczne myślenie i uczyć dzieci rozwiązywania problemów. Tego typu zabawy są również dobre ze względu na rozwijanie wyobraźni maluchów. Pokazują im, że mogą bawić się z wykorzystaniem tego, co oferuje im natura, dzięki czemu stają się bardziej otwarte na naturę, nowe doświadczenia i zyskują kreatywność, z czasem tworząc swoje własne, autorskie zabawy, którymi zachwycą rówieśników. Dzięki temu nie tylko będą zdrowe i aktywne, ale również nawiążą nowe przyjaźnie i nabiorą pewności siebie, która pomoże im w dalszym życiu i stawianiu czoła wyzwaniom, jakie stawi przed nimi przyszłe życie.

 

Materiał zewnętrzny

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)