Najnowsze wiadomości

29 stycznia 2023 22:43

Montażownica do opon – jaką wybrać do warsztatu?Wybór montażownicy do opon nie jest prostym procesem, wpływ ma na to wiele różnych czynników. Tyczy się to przede wszystkim rodzaju, marki czy też stanu takiej montażownicy. Wszystko powinno się dokładnie przeanalizować, aby wybrać dla siebie odpowiednią montażownicę, mogącą posłużyć zainteresowanym wiele lat. Montażownicę warto dobierać pod kątem warunków, które panują w konkretnym warsztacie. Zainteresowani muszą mieć pod uwagę również cenę, gabaryty konkretnej montażownicy czy też zakres obsługiwania opon. 

Montażownice opon - jakie są ich rodzaje?

Montażownice opon dzielą się na kilka różnych rodzajów. Wyróżnia się montażownice samochodowe, motocyklowe, rolnicze, ciężarowe czy też bezdętkowe. 

Największą popularnością wśród obecnie dostępnych rodzajów cieszą się montażownice tradycyjne. Stosuje się je w najpowszechniejszych typach opon. Tradycyjne montażownice cechują się wyjątkową strukturą, która jest wstecznie odchylana. Wyposażona jest także w stopkę czy łyżkę. Tradycyjna wersja montażownic może być również wyposażona w ramiona. Jest ona dedykowana dla opon niskoprofilowych. 

Drugą odmianą montażownic są te niestandardowe. Urządzenia z tej grupy konstrukcyjnie odbiegają od tych tradycyjnych maszyn, które można napotkać na współczesnym rynku. Niestandardowa montażownica, którą wykorzystuje się przy zdejmowaniu opon jest masywna i przeznaczona do tych opon, które posiadają spore gabaryty. W ich budowie warto wyróżnić przede wszystkim podnośnik, który przydaje się podczas przenoszenia kół. W tym przypadku zbijak został zastąpiony rolki dociskowe. W montażownicach tego typu może występować jedna rolka lub też dwie, zależnie od wybranego modelu.

Biorąc pod lupę montażownice warto zwrócić uwagę również na kombajny. Stopka montażowa, którą można zauważyć w tradycyjnych modelach zastąpiona jest tutaj specjalistycznym uchwytem. W ten sposób eliminuje się problem stosowania łyżek montażowych. Zwiększa się własne bezpieczeństwo oraz niweluje się ryzyko uszkodzenia ogumienia oraz felg. Są to bardzo nowoczesne montażownice, które sprawdzają się przede wszystkim w profesjonalnie wyposażonych warsztatach i serwisach. Montażownice do opon najwyższej jakości znajdziemy na https://sklep-warsztat.pl >>

Wybór montażownicy - na co konkretnie zwrócić uwagę?

Przy wyborze montażownicy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników:

  • dostępny zakres ogumienia, które będzie się obsługiwało,
  • moc siłowania użytkowanego zbijaka,
  • grubość kolumny montażowej i wysokość kolumny,
  • opinie innych klientów, które są w tym przypadku najważniejsze,
  • instrukcję obsługi oraz certyfikację danej montażownicy,
  • dostępność oryginalnych części zamiennych,
  • cenę i możliwość rozbudowy konkretnej montażownicy.

Jak widać wyraźnie montażownica musi być dobrana przemyślanie i po dogłębnych analizach. Dzięki temu zainteresowani nie będą popełniać w tym zakresie żadnych błędów. Jednym z najistotniejszych czynników jest jakość urządzenia oraz konkretne parametry techniczne. Oczywiście istotne są też możliwości finansowe danej osoby, jednak cena nie powinna być głównym wyznacznikiem finalnego wyboru. 

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)