Najnowsze wiadomości

WoW Classic - Najbardziej efektywny poradnik levelowania wojownika

Nie wiesz czy zdecydować się na Outsourcingu IT?

Co zrobić, żeby e-TOLL nie śledził moich przejazdów poza...

22 października 2021 2:04

5 pomysłów na wiosenne podróżowanie po EuropiePodróżowanie w okresie wiosennym ma wiele zalet. Pozwala uniknąć upałów, wakacyjnych tłumów, a także sporo zaoszczędzić na biletach, noclegach i atrakcjach. A tych ostatnich wczesną wiosną w całej Europie nie brakuje.

Szlakiem Kwiatowych Festiwali

Festiwale Kwiatów to wspaniała uczta dla oczu. Holandia, Turcja, Portugalia to kraje, do których wiosna przychodzi z niezwykłym przepychem.

  • Festiwal Kwiatów w Holandii

W kwietniu każdego roku ogrody Keukenhof położone w mało znanej turystom miejscowości Lisse, znajdującej się między Amsterdamem a Hagą, rozkwitają tysiącem kolorów. Po ogrodzie wyznaczonymi ścieżkami można poruszać na rowerze lub podglądać kwiatowe dywany z pokładu łodzi!

  • Festiwal Kwiatów na Maderze

Madera nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Festiwal Kwiatów w tym małym portugalskim raju rozpoczyna się każdego roku tuż po Wielkanocy. Kwiatowe dywany, wielobarwne parady i budowanie kwiatowej „Ściany Nadziei” – wiary w to, że świat stanie się odrobinę piękniejszy.

  • Festiwal Tulipanów w Stambule

Mało kto wie, że prawdziwą ojczyzną tulipanów nie jest Holandia, a właśnie Turcja, skąd te wspaniałe kwiaty przybyły na zachód Europy już w XVI wieku. Odbywający się w kwietniu każdego roku w Stambule Festiwal Tulipanów to niezwykłe święto, w którym warto choć raz w życiu uczestniczyć. Może nam w tym pomóc np. kredyt gotówkowy.

Płomienna Hiszpania i zielona Irlandia

  • Hiszpańskie Święto Ognia

Fiesta de Las Fallas – bo tak brzmi oryginalna nazwa tego święta to festiwal, którego korzenie sięgają XVI wieku. Rozpoczyna się na początku marca w Wenecji. Głównymi bohaterami tego festiwalu są…rzeźby – ale nie byle jakie! Przedstawiające bohaterów bajek, a także najpopularniejszych polityków, celebrytów i postaci znanych z życia publicznego w krzywym zwierciadle. Festiwal kończy się spaleniem kukieł i wspaniałym pokazem sztucznych ogni. To znak,  że zima w Hiszpanii odeszła na dobre.

  • Dzień św. Patryka w Irlandii

Irlandczycy to naród, który potrafi się bawić, jak żaden inny. 17 marca, w dniu świętego Patryka ulice, potrawy, a nawet napoje zmieniają barwę na zieloną. W całym kraju odbywają się liczne festyny, parady i festiwale.

Dodatkowa gotówka na wiosenne podróże

Podróżowanie wiosną ma wiele zalet. Czasem wystarczy niewielki kredyt gotówkowy z niskim i stałym oprocentowaniem, aby zafundować sobie i swoim najbliższym niezapomnianą wycieczkę. Wspomnień, które po niej pozostaną nie da się kupić za żadne pieniądze.

Materiał partnera

Pozostańmy w kontakcie

Spodobał Ci się udostępniony przez nas artykuł? Skomentuj go, lub udostępnij na swoich social mediach. 

Jeżeli zasnataiwasz się nad podjęciem z nami współpracy - nie zwlekaj! Napisz do naszej redakcji korzystając z formularza kontaktowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Komentarze (0)